Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten Girişimcilere Tam Destek

Kuveyt Türk, Fikir ve Projelerini Hayata Geçirmek İsteyen Girişimcilere Lonca Girişimcilik Merkezi’nin Kapılarını Açıyor.

16.08.2017

Kuveyt Türk, fikir ve projelerini hayata geçirmek isteyen girişimcilerin önünü açıyor. Workinton proje ortaklığı ile Lonca Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçiren Kuveyt Türk, yeni fikirleri büyütüp geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmayı hedefliyor. Girişimciliğe ilgi duyan ve projesini hayata geçirmek isteyen herkese kapısı açık olan Lonca Girişimcilik Merkezi’ne www.loncagirisim.com adresinden 31 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurulabilecek.

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi katılım bankası Kuveyt Türk, Workinton işbirliğiyle startuplar için eğitimden mentörlüğe, danışmanlıktan finansal yatırıma birçok desteğin ve imkânın sunulacağı Lonca Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçirdi. Workinton’la yapmış olduğu proje ortaklığı ile birlikte, güçlü lokasyon ağıyla birçok merkezde hizmet verecek olan Lonca Girişimcilik Merkezi, kuluçka, hızlandırma programı, finansal yatırım desteği gibi birçok imkân sunuyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi, ilk aşamada 10 girişimci ekibi destekleyecek. 31 Ağustos 2017 Perşembe gününe kadar www.loncagirisim.com adresinden yapılacak başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen girişimcilere, düzenlenecek eğitim ve etkinliklerle mentorluk ve danışmanlık yapılarak altı ay boyunca her türlü destek verilecek.

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesini ve gelişimini destekliyoruz.
Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, “Kuveyt Türk olarak Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesini ve gelişimini destekliyoruz. Uzun süredir yeni girişimcilere sermaye, eğitim, destek ve mentorluk gibi hizmetler sunmayı istiyorduk. Hatta bu nedenle bu yıl ilk defa gençlerimizin fikirlerini projelere dönüştürmelerine aracılık eden Hackathon’u düzenledik. Şimdi de Workinton’la birlikte yeni fikirlerin hayat bulmasına katkı sağlayacak Lonca Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Hackathon ile attığımız tohumlar Lonca Girişimcilik Merkezi’yle hayat buluyor” dedi.

“Usta-çırak ilişkisini mentorlarla yaşatacağız”

Girişimcilik ekosisteminde sermayenin sadece paradan ibaret olmadığını vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, “Mentorluk, networking gibi parametreler girişimcilikte en az sermaye kadar değerli. Biz de mentorluğa çok önem veriyoruz. Adını, Selçuklu döneminde Anadolu’da esnaf ve zanaatkârların buluştuğu lonca teşkilatından alan girişimcilik merkezimizde usta-çırak ilişkisini mentorlar vasıtasıyla yaşatacağız. Uzman danışmanlardan akademisyenlere, yatırımcılardan eski girişimcilere kadar girişimcilerin gelişimlerini destekleyecek tüm tarafları girişimcilerimizle buluşturacağız” diye konuştu. 

Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Kuveyt Türk, Türkiye'de bankalar arasında bir ilke imza atarak startup ve teknoloji girişimcilerine özel ilk girişim sermayesi yatırım fonunu da hayata geçirecek. Eylül ayında kurulması beklenen yatırım fonunda, Lonca Girişim Merkezi tarafından desteklenen projelere öncelik hakkı tanınacak.

Lonca Girişimcilik Merkezi'ne başvuru için tıklayınız.