Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten Geleceğin Yöneticilerine Çağrı

“Geleceğin yöneticisi bugünün yönetici adayı” fikrinden yola çıkan Kuveyt Türk “Geleceğin Yöneticileri”ni arıyor.

07.04.2017

Her yıl Türkiye'nin en rekabetçi MT (Management Trainee) programını adaylarına sunan Kuveyt Türk, yepyeni bir MT programı ile “Geleceğin Yöneticileri”ni arıyor. “Geleceğin yöneticisi bugünün yönetici adayı” fikrinden yola çıkan Kuveyt Türk, ‘MT 2017’ programı kapsamında, işe alınan adaylara eğitimlerine ve çalışma hayatına paralel, bedeli Kuveyt Türk tarafından karşılanacak, eşzamanlı MBA yapma imkanı da sunuyor.

Kuveyt Türk bu yıl da Türkiye’nin en rekabetçi MT programıyla, gelecek yıllarda başarısını devam ettirecek ve bankanın rekabetçi üstünlüğünü ileriye taşıyacak yöneticilerini yetiştirmeyi hedefliyor. Kuveyt Türk’ün yeni MT 2017 programı kapsamında, seçim sürecini başarıyla tamamlayan adaylardan ilk olarak temel bankacılık ve kişisel gelişim eğitimlerini tamamlamaları bekleniyor.

Eğitim programlarının bir parçası olarak farklı bankacılık birimlerinde rotasyon eğitimlerine de katılan adaylar, hem değerlendirme sürecinde hem de değerlendirme sonrasında aldıkları geri bildirimlerle kendilerini daha yakından tanıma fırsatını da elde edebiliyorlar. Eğitim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte katılımcılar, kariyer hedefleri ve eğitim sürecinde yapılacak ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerde kariyerlerine devam etme şansına sahip oluyor.

Adayları ücretsiz MBA fırsatı bekliyor

MT programını 11 yıldır başarılı bir şekilde devam ettiren Kuveyt Türk, eğitim politikası ile de diğer MT’lerden farklılaşıyor. MT programı kapsamında işe alınan adaylara eğitimlerine ve çalışma hayatına paralel, Kuveyt Türk tarafından finanse edilecek eşzamanlı MBA yapma imkanı da sunan Kuveyt Türk, piyasanın önde gelen eğitim firmaları tarafından tasarlanmış “Kuveyt Türk Özel MT Eğitimi” içeriği ile de örnek teşkil ediyor. MT’lere Kuveyt Türk'ün profesyonel, bireysel kariyer planlama ve kariyer yönetimi desteği de sağlanıyor ve adaylar Kuveyt Türk Kariyer Temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor. MT’ler ayrıca rekabetçi ve performans bazlı ücretlendirme ve diğer yan haklardan da yararlanabiliyor.

Son başvuru tarihi 24 Nisan!

Kuveyt Türk MT 2017 programı kapsamında işe alım süreci yeni programın tanıtımı ve İngilizce sınavı ile başlayacak. Sınavda başarılı olan adaylar Kuveyt Türk Kariyer ve İşe Alım ekibi tarafından yürütülen değerlendirme merkezi uygulamalarına dahil edilecek. Simülasyon, sunum, grup çalışması ve diğer değerlendirme araçlarından oluşan sürecin ardından işe alınan adaylar belirlenecek. Bu süreç, Türkiye’nin en profesyonel MT seçme süreci olarak ön plana çıkıyor. Kuveyt Türk, İnsan kaynakları Birimi ve özel kariyer planlama desteği ile bünyesine her geçen yıl yeni yetenekler katıyor.

Adaylar, 24 Nisan 2016 Pazartesi gününe kadar katilbize.com web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler.