Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten Aile Evi’ne 1 milyon TL’nin üzerinde destek

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2013 yılında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) “Umuda Destek” projesi kapsamında inşa edilen Aile Evi’ni hayata geçirmek amacıyla başlattığı kampanyaya destek olmaya devam ediyor.

01.06.2016

Kuveyt Türk bu kapsamda, 23 - 30 Nisan 2016 tarihleri arasında Altın Kart, Sale Plus Kredi Kartı, İhtiyaç Kart, Business Kart, Business Plus Kart, Nakit Plus ve Palmiye Kartı ile yapılan her işlemde, işlem adedi başına müşterileri adına KAÇUV’a 1 TL bağışta bulundu.

Proje kapsamında bu yıl Aile Evi’ne aktarılmak üzere 496 bin TL bağış topladıklarını dile getiren Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Kuveyt Türk olarak başlattığımız tüm sosyal sorumluluk projelerini sürdürülebilirlik ilkesinde devam ettiriyoruz. Bu ilke yürüttüğümüz “Aile Evi” projesine 4 yıldır destek vererek, şimdiye kadar 1 milyon 216 bin TL bağış yaptık. Önümüzdeki yıllarda ihtiyaç sahibi kanserli çocuk ve ailelerinin tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeksizin konaklayabilecekleri ikinci Aile Evi’nin temellerini atmayı ve bu sayede daha fazla çocuğa ve ailesine tedavi süreçlerinde destek olabilmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Aile Evi’nde kanser tedavisi için şehir dışından gelen ve maddi imkânı olmayan ailelerin tedavi süresince bakım, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanıyor. Ailelere ve çocuklara sosyal ve psikolojik destek de veriliyor. Aile Evi’nden yararlanmaya ihtiyacı olan hastalar hastanelerden yönlendiriliyor. Aile Evi’nden bugüne kadar 300’ü aşkın aile faydalandı.