Arama Yapın

Kuveyt Türk’e üst üste dördüncü kez “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülü

Kuveyt Türk, 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülünün sahibi oldu.

22.12.2017

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle katılım bankacılığının gelişimine katkıda bulunan Kuveyt Türk, 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülünün sahibi oldu. Türkiye’nin iki Ar-Ge merkezine sahip tek bankası olan Kuveyt Türk, üst üste dördüncü kez bu önemli ödüle layık görüldü.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülüne layık görüldü. Ankara’da düzenlenen törene Kuveyt Türk adına katılan Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar ödülü, Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden aldı. Törende ayrıca Bakan Faruk Özlü, Kuveyt Türk Konya Ar-Ge Merkezi’nin sertifikasını Ar-Ge ve Kurumsal Mimari Müdürü Ökkeş Emin Balçiçek’e teslim etti.

Kocaeli ve Konya’da bulunan Ar-Ge merkezlerinde yerli mühendisler tarafından geliştirilen teknolojileri Türkiye’nin hizmetine sunduklarını ifade eden Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, “Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde üst üste dördüncü kez ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ ödülüne layık görülmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Ar-Ge ve inovasyonun sadece bankamız için değil Türkiye’nin geleceği için taşıdığı önemin bilinciyle yeni teknolojiler geliştiriyor, yatırımlar yapıyoruz. Hem çalışanlarımıza hem de müşterilerimize operasyonel kolaylıklar sunan BOA Bankacılık Platformu, Türkiye’de katılım bankacılığında bir ilk olan dijital bankacılık platformu Senin Bankan, yine Türkiye’de bir ilk olan kira sertifikası (sukuk) halka arz işleminin uygulama modülü, girişimciler ve FinTech geliştiricilerine daha kolay ve daha hızlı şekilde yeni uygulamalar geliştirmelerine imkân sunan API Market Platformu, Kuveyt Türk Ar-Ge merkezlerimizden çıkan çalışmalardan sadece birkaçıdır. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle katılım bankacılığının gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.