Arama Yapın

Kuveyt Türk ve Asko Grubu arasında katkı paylı leasing anlaşması

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, kendi bünyesinde sunduğu leasing hizmetiyle Türkiye genelindeki sağlam projelere destek vermeye devam ediyor.

10.05.2021

Kendi bünyesindeki leasing hizmetiyle Türkiye genelindeki sağlam projelere desteğini sürdüren Kuveyt Türk, ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından Asko Grup bünyesindeki MST Satış Pazarlama, ELS Lift, Sanko Makine Pazarlama ve Asko İş ve Tarım Makinaları ile katkı paylı leasing anlaşması yaptı. 2021 yılı birinci çeyrek sonu itibariyle Kuveyt Türk’ün sektöre yönelik leasing desteği 6.5 milyar TL’yi aştı.

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, kendi bünyesinde sunduğu leasing hizmetiyle Türkiye genelindeki sağlam projelere destek vermeye devam ediyor. Leasing hizmeti kapsamında 2019 yılsonunda 2,7 milyar TL olan desteğini 2020 yılında 5 milyar TL’nin üzerine çıkaran Kuveyt Türk, 2020 yılında 470 milyon dolar karşılığı leasing ödemesi yaptı. 2021 yılı birinci çeyrek sonu itibariyle desteği 6.5 milyar TL üzerine çıkaran Kuveyt Türk, çok sayıda firmayla yapılan katkı paylı leasing anlaşmasıyla alıcı ve satıcıları bir araya getirdi.  

2021 yılında da reel ekonomiye desteğini sürdüren Kuveyt Türk, son olarak Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Asko Grup bünyesinde bulunan MST Satış Pazarlama, ELS Lift, Sanko Makine Pazarlama ve Asko İş ve Tarım Makinaları ile katkı paylı leasing anlaşması yaptı. Katkı paylı leasing anlaşması kapsamında Kuveyt Türk, anlaşma yapılan firmaların üretim ve satışını yaptığı ürünlerin finansmanında nakit akışlarına göre uygun kâr oranlarıyla finansman desteği sağlayacak.

Nakit akışına uygun, uzun vadeli ve esnek geri ödeme planı

Kuveyt Türk KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “İşletmelerin yanında yer alarak ülke ekonomisine destek olmaya büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz leasing hizmetleriyle işletmelere birçok avantaj sağlıyoruz. İşletmeler, kendi bünyemizdeki leasing hizmetimiz sayesinde nakit akışlarına uygun, daha uzun vadeli ve esnek geri ödeme planları belirleyebiliyor. Ödenen kiranın kâr payı kısmı, kiracı tarafından ait oldukları dönemlerde gider olarak yazılabiliyor. Ayrıca KDV avantajıyla fonun maliyeti diğer finansman yöntem maliyetlerine göre daha cazip oluyor. Asko Grup bünyesinde bulunan ülkemizin güzide şirketlerinden MST Satış Pazarlama, ELS Lift, Sanko Makine, Asko İş ve Tarım Makinaları firmalarıyla yapmış olduğumuz leasing anlaşması sayesinde reel ekonomiye bir destekte daha bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlam projelere yönelik desteğimizi yıl boyu devam ettirmeyi planlıyoruz” dedi.

“Leasing anlaşması müşterilerimize katkı sağlayacak”

Asko Grup firmalarından MST Satış Pazarlama, ELS Lift, Sanko Makine ve Asko Makina Yönetim Kurulu Üyesi Özalp Kibar, yaptığı açıklamasında, “Türkiye’de iş ve tarım makinaları sektöründe uzun yıllara dayanan iş tecrübemiz ve önemli yatırımlarımız bulunuyor. Yerli iş ve tarım makinaları üreterek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Grubumuz aynı zamanda dünyadaki seçkin iş ve tarım markası üreticilerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. Asko Grup olarak, müşterilerimizin, grup firmalarımızdan satın aldığı makinalarla ilgili nakit akışlarına uygun ödeme imkânına kavuşmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda, Kuveyt Türk Katılım Bankası’yla yaptığımız avantajlı fiyatlamalı ve esnek ödeme seçenekli leasing anlaşmasının, müşterilerimizin tedarik ve nakit akış süreçlerine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. İş birliğinden dolayı Kuveyt Türk’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.