Arama Yapın

Kuveyt Türk umudu 1’lerle büyütüyor

Kuruluşundan bu yana insana ve topluma katkı sağlayan projeleri destekleyen Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın Umuda Destek Projesine verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor.

24.04.2018

Kuveyt Türk, kansere karşı farkındalık oluşturmak ve kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak amacıyla KAÇUV tarafından yürütülen Umuda Destek Projesine 2013 yılından bu yana destek veriyor. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında kampanya düzenleyen Kuveyt Türk, bu yıl da 23-29 Nisan tarihleri arasında, “1’leri milyonlara ulaştıran umutla büyüyoruz” sloganıyla Kuveyt Türk banka kartlarıyla yapılan her işlemde, işlem adedi başına müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi Projesi için 1 TL bağış yapacak.

Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kuveyt Türk olarak attığımız her adımda ülkemize bir değer kazandırmayı arzu ediyoruz. Zira bizi büyüten ve bizi biz yapan en önemli varlığın değerlerimiz olduğuna inanıyoruz. Darda ve zorda kalana elimizi uzatmak geleneğimizde, göreneğimizde var. Her zaman “en büyük sorumluluğumuz insan” anlayışıyla hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz. 2013 yılından itibaren bu anlayışla kanserli çocukların tedavileri süresince aileleriyle birlikte kalabildiği KAÇUV Aile Evi’ne destek oluyoruz. Geçen hafta temelleri atılan KAÇUV 2. Aile Evi’ne katkıda bulunmak amacıyla bu yıl da kampanyamızı sürdürüyoruz. Miktarı önemli olmaksızın yapılan her kartlı işlem adedince kanserli çocuklarımızın yararına müşterilerimiz adına 1 TL bağış yapacağız. Kuveyt Türk olarak bugüne kadar 1’lerle umudu büyüterek kanserli çocuklarımıza 1 milyon 629 bin TL’lik yardım eli uzattık. Bu yılki kampanyamıza da müşterilerimizin yoğun ilgi göstereceklerini umuyor ve her zaman olduğu gibi hayır yarışında bizlerle birlikte olan müşterilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İkinci Aile Evi’nin temeli atıldı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın, İstanbul Valiliği’nin desteğiyle 2012 yılında hizmete sunduğu KAÇUV Aile Evi, kanserli çocuklarının tedavisi için İstanbul’a gelen ve maddiyat bakımdan dezavantajlı olan ailelerin ücretsiz şekilde konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılayan bir merkez. KAÇUV Aile Evi, hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de vererek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. Daha fazla çocuk ve aileye umut olmak amacıyla açılacak KAÇUV 2. Aile Evi’nin temel atma töreni 18 Nisan 2018 tarihinde Pendik’te atıldı. Altı kattan oluşacak olan ikinci aile evinde aynı anda 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda yer alacak. Her katta 4 aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer alacağı ikinci aile evinde atölye alanı, sınıflar, bilişim odası ve psikolog odası da bulunacak.