Arama Yapın

Kuveyt Türk, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasına Girdi

İnsan kaynakları alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018’ listesi açıklandı.

05.05.2018

Kuveyt Türk, “2000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde Türkiye'nin En İyi İşveren listesinde ilk 3’e girerken, Finansın En iyi İşvereni özel ödülüne de layık görüldü.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’de 6. kez düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018” listesi açıklandı. İnovatif ürün ve hizmetleriyle katılım bankacılığı sektörünün gelişimine öncülük eden Kuveyt Türk, “2000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde Türkiye’nin en iyi işveren listesinde 3’üncü oldu. Diğer taraftan Finansın En İyi İşvereni özel ödülüne de layık görüldü. Kuveyt Türk, katılım bankacılığı sektöründen listeye giren ilk ve tek banka olmayı da başardı.

Marka ile insanı birbirine bağlayan asıl güç ‘ortak değerler’

Ödüle ilişkin bir değerlendirmede bulunan Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, şunları söyledi: “Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasında yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kuveyt Türk olarak marka ve insanı birbirine bağlayan asıl gücün ortak değerler olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede işveren markamız “İyi ki” ile çalışma arkadaşlarımıza en iyi deneyimi sunmaya odaklanarak; iş sonuçlarından performansa, eğitim gelişimden gönüllülüğe, fiziksel ortamımızdan kurum kültürümüze kadar çalışanın hayatını etkileyen tüm konuları tek bir şemsiye altında topluyoruz. Çalışan bağlılığının bir sonuç değil süreç olduğuna inanıyor, 2008 yılında hazırlanan Strateji dokümanımızda Müşteri Memnuniyeti ve Çalışan Memnuniyetini odağa koyarak başladığımız yolculuğumuza üst yönetimimizin de dahil olduğu istikrarlı çabalar ile devam ediyoruz. Önce çalışan ve önce insan diyerek çıktığımız bu yolda sektörde öncü uygulamalar ile her geçen gün daha iyisini hedefliyoruz. Bankacılık sektöründe bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz esnek yan haklar uygulamamız Sepetim, yine sektörde ilk olduğumuz yaz kıyafeti uygulamamız, hiyerarşilerin engel olmadığı yönetimle çalışanlar arasındaki sıcak iletişim ortamı, esnek çalışma modeli ile iş ve aile dengesini gözeten haklar gibi uygulamalarla çalışma arkadaşlarımızın kuruma olan aidiyetlerine önemli katkılar sağladık.

Çalışma arkadaşlarımızda büyük bir memnuniyetle karşılanan Sepetim esnek yan haklar uygulamasında sunulan yan hakların bazıları sistemde esneyebilir olarak tanımlanıyor, çalışanlar bu hakları bırakarak kendilerine oluşturdukları bütçe ile diğer ihtiyaçları için kullanabiliyorlar. Ayrıca bu yıl aktif ettiğimiz ‘İyi ki Mobil Uygulaması’ ile çalışma arkadaşlarımıza birbirleriyle iletişim kurabilecekleri interaktif bir platform oluşturduk. Üst yönetim stratejik mesajlarını çalışanlara bu sistem üzerinden iletebiliyorken çalışanlar da yaptıkları paylaşımlarla güzel anılarını tüm Kuveyt Türklüler ile paylaşabiliyorlar. Çalışma arkadaşlarımızın genel müdür, genel müdür yardımcıları ve grup müdürleriyle tanışıp onların tecrübe ve deneyimlerini dinlemesi ve kendi fikirlerini üst yönetime aktarabilmesi için ‘Hasbihal’ adını verdiğimiz görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Farklı organizasyon, fonksiyon, unvan ve kıdemlerden arkadaşlarımızla oluşturduğumuz ‘Önce Çalışan Meclisi’ çalışanların yönetime giden sesi olarak görev yapıyor.

Çalışan sayısına göre 20-50, 50-250, 250-500, 500-2000 ve 2000+ olmak üzere beş ayrı kategoride düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde, en iyi işveren olabilme özelliğine ve insani dokunuşu yüksek bir kurum kültürüne sahip şirketler yer aldı. Liste oluşturulurken çalışanların kurum kültürü hakkındaki fikirleri ve İK uygulamaları bütünsel olarak değerlendi, kurum kültürünün güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıklarıyla ele alındı