Arama Yapın

Kuveyt Türk Sanatseverleri Geleneksel Sanatların Zarafetiyle Buluşturuyor

Kuveyt Türk, sedef, metal oygu, naht ve hüsn-i hat sanatlarına saygısını “50. Yaş 50. Sergi 50 Eser” isimli “Vefa Sergisi”yle gösteriyor.

16.05.2017

Kuveyt Türk, geleneksel Türk-İslam sanatının nadide örneklerinden sedef, metal oygu, naht ve hüsn-i hat sanatlarına saygısını “50. Yaş 50. Sergi 50 Eser” isimli “Vefa Sergisi”yle gösteriyor.p> 18 – 25 Mayıs tarihleri arasında Kuveyt Türk Esentepe Genel Müdürlük Binası Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak olan sergideki tüm eserlerin tasarımı ve yazıları Mesut Dikel’e ait…

Kuveyt Türk, katılım bankacılığı sektörünün gelişmesine verdiği önemi, kültürel mirasımızın korunması ve geçmişten geleceğe aktarılmasında da gösteriyor. Bu hassasiyetle Kuveyt Türk, usta sanatçı Mesut Dikel’in sedef, metal oygu, naht ve hüsn-i hat çalışmalarından oluşan “50. Yaş 50. Sergi 50 Eser” isimli sergisiyle geleneksel Türk-İslam sanatının kadim güzelliğini sanatseverlerle buluşturuyor. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Kuveyt Türk’ün Esentepe’deki Genel Müdürlük binasında açılacak sergide, Mesut Dikel’in 30 yıllık sanat birikimi, yazının estetiği, ahşabın zarafeti ve metalin asaletiyle buluşuyor.

Mesut Dikel, sadece hüsn-i hat alanında değil tezhip, ebru, minyatür, naht, katı’, sedef, metal oygularla birlikte resim, sulu boya, airbrush, grafik tasarım, fotoğraf ve illüstrasyon gibi sanatın birçok farklı disiplininde başarılı çalışmalara imza atıyor. Mesut Dikel’in, hocası Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu’na ithaf ettiği “50. Yaş 50. Sergi 50 Eser” isimli sergisi, geçmişin sihirli çizgilerini günümüze taşıyor. 25 Mayıs Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek olan sergide Dikel’in sedef, metal, oygu naht ve hüsn-i hat çalışmalarından oluşan 50 eseri yer alıyor.

Sergiye ilişkin bilgi veren Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk olarak Mesut Dikel gibi usta bir sanatkârın eserlerini sergilemekten, zâtıâlinin edindiği bilgi ve birikimi sanat âşıklarıyla buluşturmaktan onur duyuyoruz. Ana faaliyet alanımız finans olmakla birlikte bizler sadece bankacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamakla kalmıyor, toplumsal değerleri temel alarak, kültürel mirasımıza sahip çıkmanın önemine de yürekten inanıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz sergilerimizle bu konuda üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Gönül evinde tasarladığı bu eşsiz eserleri sanatseverlerle paylaşma fırsatını bizlere sunan usta sanatkâr Mesut Dikel’e teşekkür ediyoruz” dedi.