Arama Yapın

Kuveyt Türk Öğrencileri Kâşif Programı’yla Keşfe Çağırıyor

Kuveyt Türk, kişisel gelişimine önem veren, finans ve ekonomi alanlarına ilgi duyan ve katılım bankacılığını öğrenmek isteyen öğrencilere Kâşif Programı’yla eğitim ve deneyimleme fırsatı sunuyor.

28.09.2017

Geçen yıl başlattığı programın bu yıl ikincisini düzenleyen Kuveyt Türk, öğrencileri katılım bankacılığı konusunda bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyor. Kâşif Programı’na öğrenciler www.katilbize.com adresinden 13 Ekim 2017 tarihine kadar başvurabilecek.

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi katılım bankası Kuveyt Türk, Tekno MT (Management Trainee) ve Tekno Kampüs’ün ardından eğitime verdiği desteği Kâşif Programı ile sürdürüyor. İlkini 2016 yılında gerçekleştirdiği Kâşif Programı’nın bu yıl ikincisini düzenleyen Kuveyt Türk, eğitim programıyla finans ve ekonomi alanlarında kendisini geliştirmek isteyen ve katılım bankacılığına ilgi duyan öğrencileri hedefliyor.

Mühendislik, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinde okuyan 4. sınıf öğrencilerinin başvurularına açık olan Kuveyt Türk Kâşif Programı’na online başvuran öğrenciler değerlendirme sonucu Kaşif programına katılmaya hak kazanacaktır. Kaşif programına dahil olan başarılı adaylarımız eğitim ve gelişim kampına katılmaya hak kazanacak. Eğitime katılan kâşifler ilk üç aylık dönemde Kuveyt Türk şubelerinde satış-pazarlama alanında görevlendirilecek, ardından genel müdürlük departmanlarına geçiş yapacak. Öğrenciler katılım bankacılığının farklı alanlarını tecrübe etme fırsatı yakalamış olacak. Kuveyt Türk Kâşif Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrencilere mezun olduktan sonra Mt ve diğer pozisyonlarımızda değerlendirecek ve işe alımlarda öncelik tanınacak. Adaylar Kâşif Programı’na 13 Ekim 2017 tarihine kadar www.katilbize.com adresinden başvurabilecek.

Kuveyt Türk’ün eğitime yönelik bir diğer programı Tekno MT (Management Trainee) üniversitelerin mühendislik fakültelerinden yeni mezun olan veya en fazla üç yıllık iş deneyimine sahip adaylara bankacılığın bilgi teknolojileri alanında kendini geliştirme, geleceğin yöneticileri olma fırsatı sunuyor.

Tekno Kampüs ise öğrencilere yıl boyunca haftada en az bir gün Kuveyt Türk Bankacılık ve Yaşam Üssü’nde part-time çalışarak deneyimleme ve öğrenme imkânı sunuyor. Her iki programda da gösterdikleri performansa bağlı olarak öğrenciler mezuniyetleri sonrasında işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendiriliyor.