Arama Yapın

Kuveyt Türk hasat zamanı ödemeli Tohum Kart ile çiftçilerin yanında!

Tarımda kalkınmayı artırarak istihdam ve katma değer sağlamak için atılan adımlara, Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk’ten destek geldi.

11.05.2019

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Kuveyt Türk KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “Kuveyt Türk olarak memleketimizin bereketli topraklarını işleyen çiftçilerimizin yanında oluyor, Tohum Kart ile tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan ürün, ekipman, tohum ve fide alımlarında ödemeleri hasat dönemine kadar erteliyoruz. Dünya Çiftçiler Gününe özel bütün çiftçilerimizi şubelerimize bekliyoruz” dedi.

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, farklı sektörler için özel olarak geliştirdiği ürünleriyle reel ekonomiyi desteklemeye devam ediyor. Banka bu doğrultuda çiftçilere, tarım harcamalarını hasat zamanı ve esnek vade yapısıyla ödeme imkânı sağlayan Tohum Kart ile hizmet veriyor.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir açıklamada bulunan Kuveyt Türk KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, her çiftçinin ihtiyaçlarının farklı olduğunu göz önünde bulundurarak özel hizmet sunduklarına dikkat çekti. Genel Müdür Yardımcısı Delipoyraz, “Tarımda kalkınmayı artırmak, bu alanda istihdam ve katma değer sağlamak için atılan adımları Kuveyt Türk olarak destekliyor, memleketimizin bereketli topraklarını işleyen çiftçilerimizin yanında oluyoruz. Çiftçilerimize özel ticari kredi kartımız Tohum Kart ile tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan mazot, gübre, zirai ilaç, tarımsal ekipman, tohum ve fide harcamalarını hasat dönemine kadar erteliyoruz. Bunun yanı sıra çiftçilerimiz şubelerimizden TARSİM yaptırabilir, ödemelerinde Tohum Kart ile bir yıl erteleme avantajından yararlanabilir. Bu vesileyle Kuveyt Türk olarak çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, kendilerini Tohum Kart ve özel finansmanlarımız hakkında bilgi almaları için Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimize bekliyoruz. Bugüne özel çiftçilerimiz için fırsatlar hazırladık. Bütün çiftçilerimizi şubelerimize bekliyoruz” dedi.

Tohum Kart’ın sağladığı avantajlar

  • Tohum Kart’ın kart ücreti bulunmamaktadır.
  • Çiftçiler, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubelerinden TARSİM (Türkiye Tarım Sigortaları Sistemi) yaptırabilir, ödemelerinde ise Tohum Kart’ın bir yıla kadar erteleme avantajından yararlanabilir.
  • Üye iş yeri şartı olmadan yapılan tüm işlemler bir yıl ödemesiz döneme kadar vadelendirilebilir.
  • Anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan harcamalarda herhangi bir vade farkı alınmaz.
  • Esnek vade yapısı sayesinde ekstre tarihleri 2-12 ay arasında olacak şekilde belirlenerek farklı periyotlarda ödeme imkânı sunulur.