İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

02.09.2020

Bilgi Teknolojileri altında bulunan Test Servisinin yürütmekte olduğu TESTOMAT Projesi’nde test otomasyonunda ve test süreçlerinde verimliliğin artırılması, üst seviyelere geçilmesi, elde edilen araştırma ve deneyimler ile akademik yayınlar ve sektörlere yön verebilecek uçtan uca bir elektronik rehber hazırlanmasına dönük bir çalışmalar yürütülmekte ve bu proje çalışmalarına altı ülkeden alanında en iyiler arasında yer alan endüstriyel firmalar, araştırma merkezleri ve üniversiteler katılmaktadır.
 
Kuveyt Türk’ün tüm paydaşlar içerisinde finans sektöründen tek temsilci olarak katıldığı TESTOMAT Projesi’nin başlangıç toplantısı Ekim 2017’de Almanya’nın uygulamalı araştırma alanında en iyi araştırma merkezi olan Fraunhofer'da yapılmıştır.
 
Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezi, Test Servisi ile ITEA3 TESTOMAT (The Next Level of Test Automation) projesinde hem Avrupa Birliği hem de Türkiye konsorsiyumu olarak aldığı destek kararlarıyla çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezi ayriyeten ülke koordinatörlüğü görevini de yürütmektedir.
 
Daha fazla bilgi için:
https://www.testomatproject.eu
https://itea3.org/project/testomatproject.html