Arama Yapın

Kuveyt Türk 3. Kez En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’nün Sahibi

Kuveyt Türk AR-GE Merkezi, 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülüne layık görülerek 3 yıl üst üste ödülün sahibi oldu.

28.09.2016

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ankara’da yapılan zirvenin Bankacılık ve Finans kategorisinde üçüncü kez “En İyi Ar-Ge Merkezi” seçildi. Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi Ödül ve Belge töreninde, ödülü zirveye katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar’a takdim etti.

Üst üste 3 yıl boyunca bu ödülü almaktan mutluluk duyduklarını belirten Gündebahar, “Bu yıl 5. yılını kutlayan Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezi, zenginleşen kadrosu ve gelişen altyapısıyla bankacılık sektöründe yenilik getirmeye devam ediyor. Kuruluşundan bu yana peş peşe ödüller alarak gurur kaynağımız haline gelen Ar-Ge Merkezimizin vitrininde bu ödülü 3. kez görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Tüm çalışma arkadaşlarımızı ekip uyumu, başarılı koordinasyonları ve disiplinli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Ar-Ge Merkezi çalışanlarımız kadar yurtiçinde ve yurtdışındaki iş ortaklarımıza da vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Teknoloji alanında Türkiye’nin prestijini artıracak projeler üretmeye devam edeceğiz”

Kuveyt Türk teknoloji ve Ar-Ge vizyonunu, ülke vizyonu ile birleştirmek ve uyumlulaştırmak hedefiyle çalışan Ar-Ge Merkezi’nin en önemli motivasyon kaynağının milli bir hedefin oyuncusu olmak ve katılım bankacılığını yükseltmek olduğunu dile getiren Gündebahar, uluslararası standartlara sahip merkezin teknoloji alanında Türkiye’nin prestijini artıracak projeler üretmeye devam edeceğinin altını çizdi.

Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde atılan önemli adımlar ile yenilikçilik alanındaki potansiyelini harekete geçirmek adına veriliyor. 272 Ar-Ge merkezinin kendi kategorileri içinde değerlendirilerek verildiği ödüller, katma değeri ve teknolojik düzeyi yüksek ürünler üreten firmaların Ar-Ge ve girişimcilik faaliyetlerini teşvik etmeyi amaçlıyor.