Arama Yapın

Architecht’e 4 yeni genel müdür yardımcısı atandı

Architecht’e 4 yeni genel müdür yardımcısı atandı

28.09.2022

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan finansal teknoloji şirketi Architecht, yeni dönemde Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Gurubu’nun önemli bir bölümünü bünyesine katarak çalışan sayısını 600’e yükseltti. Birleşme sonrasında şirkete 4 yeni genel müdür yardımcısı atandı.

Türkiye’de ve yurtdışında birçok banka ve finans kurumunun uçtan uca finansal teknoloji süreçlerini tasarlayan ve bankacılık sektörünün en önemli teknoloji sağlayıcılarından biri olan teknoloji şirketi Architecht büyümeye devam ediyor. Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak faaliyetlerini yürüten Architecht, Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Gurubu’nun büyük çoğunluğunu bünyesine dahil etti. Birleşme sonrasında Architecht’in mevcut kadrosu 600’e yükselirken şirkete dört yeni genel müdür yardımcısı atandı.

Genel Müdür Ökkeş Emin Balçiçek’in liderliğindeki Architecht’in Ana Bankacılık ve Yapay Zekadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Dr. Hadi Rubacı; Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Ar-Ge Müdürü Zeynep Yasemin Tekşen Altaş; Sektör, Ürün ve Teslimattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Architecht Profesyonel Hizmetler Müdürü Yakup Çiçek; İK, Finans ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına ise Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Müdürü Şule Hatun Avşaroğlu atandı.

Yeni dönemde Kuveyt Türk’ün tüm teknoloji ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayacak olan Architecht, geliştirdiği dijital bankacılık platformu, yatırım bankacılığı platformu, tüketici ve tedarikçi finansman sistemi, açık bankacılık ve güvenlik ürünleriyle yurt içi ve yurt dışı finans sektörüne hizmet sunmaya tüm hızıyla devam edecek.

Dr. Hadi Rubacı Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Brooklyn Üniversitesi’nde Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri alanında yüksek lisans programını tamamlayan Dr.Hadi Rubacı, Haliç Üniversitesi’nde İşletme doktora programını tamamlamıştır. 17 yılı aşkın süredir Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grubu’nun farklı iş birimlerinde görev alan Rubacı, 2019 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri Grup Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Zeynep Yasemin Tekşen Altaş Kimdir?

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı alanında yüksek lisans programını tamamlayan Zeynep Yasemin Tekşen Altaş, Gebze Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme doktora programına devam etmektedir. 17 yılı aşkın süredir Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grubu’nda farklı iş birimlerinde görev alan Altaş, 2018 yılından bu yana BT-Yönetişim ve Ar-Ge Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Yakup Çiçek Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Yaklaşık 11 yıldır Kuveyt Türk ailesinde bilgi teknolojileri alanında ve 2018 yılından bu yana da Architecht’te görev alan Yakup Çiçek, Architecht Profesyonel Hizmetler Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Şule Hatun Avşaroğlu Kimdir

İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisat ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede MBA programını tamamlamıştır. 17 yılı aşkın süredir Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Grubunda görev alan Şule Hatun Avşaroğlu, 2018 yılından bu yana İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Architecht Hakkında

Architecht, 2015 yılında Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak kurulmuş, finansal teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir teknoloji şirketidir. Yenilikçi ürün portföyü, uluslararası iş ortakları ve müşterileriyle Türkiye’nin önde gelen yeni nesil teknoloji şirketlerinden biri olan Architecht, birçok farklı büyüme indeksinde ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer almaktadır. Architecht, dijital bankacılık, ana bankacılık, açık bankacılık, yatırım bankacılığı, tedarikçi finansmanı, tüketici finansmanı ve güvenlik teknolojileri gibi kendi bünyesinde geliştirdiği ürünlerle; bankalara, telekomünikasyon şirketlerine, teknoloji şirketlerine ve sigorta şirketlerine geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Türkiye başta olmak üzere MENA, Avrupa ve Asya’da fintech alanında yenilikçi teknolojileri kullanarak etkin ürünler geliştiren ve global seviyede ürün/hizmet sunan bir marka haline gelmeyi hedeflemektedir. Architecht, finansal teknolojilerde global ve inovatif teknoloji ürünleri üretmek misyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.