İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk'ten Arakan’a Yardım Eli

Kuveyt Türk, sosyal sorumluluk sahibi bir banka olma misyonuyla ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam ediyor. Kuveyt Türk, bu kez Myanmar’da sistematik şekilde zulme uğrayan ve yurtlarından göçe zorlanan Arakanlı Müslümanlara yardım elini uzatarak bölgeye ilk etapta 1 Milyon TL'lik bağışta bulundu.
Kuveyt Türk olarak Arakanlı kardeşlerimizin ihtiyaçları için attığımız bu adımı başlangıç sayıp çalışanlarımız ve müşterilerimiz nezdinde Arakan'a insanî yardım kampanyası başlattık.

Türk Kızılayı vasıtasıyla bölgeye ulaştıracağımız yardımların Arakanlı kardeşlerimizin umutlarını yeşertmesini temenni ediyoruz. Kampanyaya destek vermek isteyenler Türk Kızılayı’nın Kuveyt Türk’teki hesabına bağış yapabilirler.

Bağış Hesabı:

Türkiye Kızılay Derneği - Kuveyt Türk Ankara Kızılay Şubesi
IBAN No: TR11 0020 5000 0007 0770 7000 01
Hesap No: 707707-1


İnsani Yardım Kampanyalarına Destek

Kuveyt Türk hem kurumsal olarak, hem de çalışanlarının katkılarıyla sivil toplum kuruluşlarının projelerine ve insani yardım kampanyalarına destek oluyor. Uluslararası, ulusal ve yerel ölçekte insani yardım kampanyalarının destekçisi olan Kuveyt Türk,  bugüne kadar yurtdışında Afrika, Somali ve Pakistan’daki mağdurlara; yurtiçinde ise Van ve Soma’daki felaketzedelere yardım elini uzattı.

Afrika Yalnız Değil Projesi

Somali ve Afrika genelinde kuraklık ve açlıkla mücadele kampanyası olan “Afrika Yalnız Değil”e destek veriyor.  Çalışanlarının ve müşterilerini desteğiyle bağış toplayarak mağdurların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Pakistan Sel Felaketi Bağış Kampanyası

Banka, 2010 yılında sel felaketi yaşanan Pakistan için bağış kampanyası düzenledi. Bağışlarla ve Türk Kızılayı işbirliğiyle kurulan "Kuveyt Türk Kardeşlik Köyü"nde sel felaketi mağduru olan yaklaşık 100 aile barındırıldı. Mağdurların acil ihtiyaçlarına bir yıl boyunca cevap verildi. Gıda, giyecek, kırtasiye v.b. tüketim ürünleri, Kuveyt Türk tarafından tedarik edilerek ihtiyaç sahiplerine iletildi.

Van Depremi Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk, 23 Ekim 2011’de 604 kişinin hayatını kaybettiği, 4152 kişinin yaralandığı, bölgede ve çevresinde büyük hasarlar yaratan Van Depremi’nde bağış yoluyla mağdurlara destek oldu. 2013 yılında belli tarihler arasında Van nüfusuna kayıtlı tüm müşterilerine araç ve konut finansmanında komisyonu kaldırdı.

Soma Maden Kazası Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk 2014 yılında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine sebep olan Soma maden kazasında da mağdur ailelere bağış yoluyla destek oldu. 1 milyon TL’lik Kuveyt Türk desteği, AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Çalışanlar nezdinde de bir yardım kampanyası başlatan Kuveyt Türk, bu kampanya kapsamında toplanacak bağışları da Soma’ya aktardı.

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

Kuveyt Türk, başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na sağduyunun, birlik ve beraberliğin her zaman destekçisi olmak adına 1 milyon TL bağışta bulundu.

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık alanında yapılan çalışmaların genişletilmesine katkı sağlamak amacıyla da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi binası yapımına 6 Milyon TL tutarında destek verdi.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile  “Umuda Destek” Projesi

Kuveyt Türk, KAÇUV tarafından yürütülen Umuda Destek projesi ile günümüzde etki alanı giderek artan, çağın en önemli hastalıklarından biri olan kansere karşı farkındalık yaratmak ve kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak amacıyla 2013 yılından bu yana destek veriyor. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası boyunca devam eden proje kapsamında Kuveyt Türk, belirlenen tarihler arasında bankanın tüm kartlarıyla yapılan işlem sayısı kadar bağış yaparak, kanserli çocuklar için inşa edilen “Aile Evi”ne destek sağlıyor. İhtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine, tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama ve sosyal yaşam imkanları sunulan Aile Evi’nin yıllık giderleri her yıl Umuda Destek projesi kapsamında toplanan bağışlar ile karşılanıyor. Proje kapsamında 2016 yılında yürütülen kampanya ile 496 bin TL ve 4 yılda toplam 1.216 bin TL bağış yaptı.