İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

BOA Ana Bankacılık Platformu

Ar-Ge merkezimiz tarafından geliştirilen BOA Bankacılık Platformu, kanallar dâhil tüm bankacılık sisteminin tek bir platform üzerinden çalışmasına olanak tanımaktadır. BT operasyon ve yatırım maliyetlerinin yanı sıra süreçlerin hızlanmasını sağlayan bu bütünleşik sistem, özellikle yeni ürün geliştirme açısından ciddi avantajlar sunmaktadır. %100 yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiğimiz milli yazılımımız BOA, Ar-Ge Merkezimiz tarafından ihraç edilerek 20 ülkede 60’dan fazla bankanın kullanımına sunulmuştur.
 

API Market

İnovatif uygulamalarıyla sektöre öncülük eden Ar-Ge merkezimiz, Türkiye bankacılık sektörünün en kapsamlı API Market platformunu geliştirerek kullanıma açmıştır. Girişimciler ve Fintek geliştiricilerinin daha kolay ve daha hızlı şekilde yeni uygulamalar geliştirmesi amacıyla ilk etapta 25 adet API’mizi API Market aracılığı ile kullanıma sunduk. Uluslararası şirketlerden KOBİ’lere, girişimcilerden Fintek geliştiricilerine kadar herkese açık olan Kuveyt Türk API Market, PSD2 (The Revised Payment Services Directive – Ödeme Hizmetleri Direktifi) standartlarına uygun olarak Kuveyt Türk bankacılık servislerini tek bir platform üzerinden sunmaktadır. API Market ile geliştiriciler Kuveyt Türk tarafından sunulan finansal servisleri kullanarak kendi uygulamalarını üretebilmektedir.

Açık Kaynak Kodlu Bankacılık

Açık Kaynak Kodlu Bankacılık uygulamasıyla bir ilki daha hayata geçiren Ar-Ge merkezimiz, açık kaynak kod projelerinde geliştirdiği kodları, dünyanın her yerinden ulaşılabilecek şekilde erişime açarak açık kaynak ekosistemine önemli katkılar sunmaktadır. Kodları GitHub üzerinden genel erişime açan Ar-Ge merkezimiz, bu uygulamayla hem kurum içi teknoloji kültürünü açık kaynak ekosistemine yakınlaştırmakta hem de geliştirdiği ürün ve teknolojilerle ekosisteme katkı sağlamaktadır.

XTM (Extreme Teller Machine)

Yazılımı tamamen kendi mühendislerimiz tarafından geliştirilen ve bankacılığa yeni bir soluk getiren inovatif ürünümüz XTM, tüm bankacılık hizmetlerinin karşılanabildiği yeni bir şube konsepti olarak sektörde 40’ın üstünde şube ile hizmet vermektedir. XTM’lerden para çekip para yatırabilir, hesap açabilir, özel eğitimli müşteri temsilcileri ile görüntülü görüşme yapabilir, dijital olarak evrak paylaşımı yapabilir, kredi kullanabilir, dekont ve A4 çıktı alabilir, tarama yapabilir, banka kartı basabilir, kısacası bir şubeye gidip yapabildiğiniz hemen hemen her işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • XTM cihazları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.