İhtiyaç Kart

Gerçek ihtiyaçlarınız için 2 ay ömürlü ihtiyaç kart!

Her türlü ihtiyacınız için Kuveyt Türk İhtiyaç Kart yanınızda...

Tanıtım

“Evlilik harcamalarınız mı var?”

“Seyahate mi çıkacaksınız?”

“Mobilyalarınızı mı değiştireceksiniz?”

“Belli bir sürede yapacağınız büyük miktarlı alışverişleriniz mi var?”

İhtiyaç Kart tam size göre!

Kuveyt Türk, tüm ihtiyaçlarınıza İhtiyaç Kart ile, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan bir uygulamayla sahip olma imkânı sunuyor. Şubelerimizden alacağınız İhtiyaç Kart; alışverişlerinizde tek çekim avantajlarından yararlanmanızı ve ödemelerinizi ise başvurunuzda belirttiğiniz taksitle (6 aydan 46 aya kadar) ödemenizi sağlar.

İhtiyaç Kart ile sadece belli mağazalarda değil yurt içinde veya yurt dışında her mağazada (*) anlaşmış olduğunuz peşin fiyat üzerinden taksit yaparsınız.

İhtiyaç Kart'ı basıldığı ay ile birlikte 2 ay boyunca kullanabilirsiniz. Örneğin; Haziran ayında basılan bir kart (ister 1 Haziran’da ister 30 Haziran’da basılsın), Temmuz ayının sonuna kadar kullanılabilir.

(*) Alkollü içecek satan yerler,market ve gıda harcamaları, akaryakıt harcamaları, tekel bayileri, oto servisleri, döviz bürosu işlemleri, kumarhane ve şans oyunları, mahkeme ve para cezaları, oto kiralama, kontör, vergi, fatura, sigorta, akaryakıt ödemeleri ile araç galerisi ve kuyumcu mağazalarında işlem yapılamamaktadır.

Avantajlar
 • Harcamalarınızda üye iş yerinden bağımsız, her POS'ta taksit imkanı sağlar.
 • Tüm harcamalarınız başvurunuzda belirlediğiniz taksit sayısına göre vade farklı taksitlendirilir.
 • Her yapılan alışveriş için yeni bir fatura getirme ve ödeme planı oluşturma zorunluluğu ortadan kalkar.
 • Tüm işlemleri tek hesap ekstresi üzerinden takip etme kolaylığı sağlar.
 • İhtiyaç Kart ile ihtiyaç finansmanınızı kart halinde kullanır, çalınma, kaybolma gibi durumlarda kredi kartlarının sahip olduğu güvenlik olanaklarından yararlanırsınız.
 • İhtiyaç Kart'ı basıldığı ay ile birlikte 2 ay boyunca kullanabilir, borcunuzun içinden çıkılamayacak boyutlara ulaşmasını önlersiniz.
 • Satıcıya nakit ödeme yapar gibi pazarlık yapar, harcamalarınızı alacağınız indirimli fiyat üzerinden taksitle ödersiniz.
 • Alışverişlerinizi 6 aydan 46 aya kadar istediğiniz taksit sayısında yapabilirsiniz.
 • Yurt dışında taksitli alışveriş imkânlarından yararlanırsınız.

  Not: 10 TL ve üzeri işlemler taksitlendirilmektedir. 10 TL altında işlem yapılamamaktadır.

Taksit

Kuveyt Türk İhtiyaç Kartı ile yapacağınız, 50 TL üzeri her işlem taksitlendirilir, taksit sayısını da kart başvuru aşamasında siz belirlersiniz. Belirlediğiniz taksit sayısı sabit kalır ve alt limitin üstündeki tüm işlemleriniz otomatik olarak taksitlendirilir. Siz peşin fiyatına (tek çekim) indiriminden yararlanırsınız, taksiti murabaha olarak Kuveyt Türk İhtiyaç Kart yapar. Erken kapama yapmak istemeniz durumunda, sonraki aylar için kalan kar ve vergiler ödenmez, sadece kalan ana para tutarı ödenir. Kart tahsis ücreti, kullanılan limitin %0.5'i kadardır.