Kartlarımızın Ortak Özellikleri

Şifre Oluşturma

Kredi Kartınızın şifresini değiştirmek ya da yeni kredi kartınıza şifre oluşturabilmek için Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'ni (444 0 123) arayarak; önce 3'ü sonra 1'i tuşlayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifre Oluşturma Diyagram:

444 0 123 -> 3 -> 1->Kuveyt Türk Kredi Kartı Numaranız

Borç Öğrenme ve Ödeme

Borçlarınızı Ne Zaman Ödeyeceksiniz?

Kuveyt Türk Kredi Kartınız ile yaptığınız tüm harcamalarınız sizlere her ay ekstreniz ile bildirilecektir. Toplam harcamalarınızdan oluşacak borçlarınızı, ekstrede belirtilen Son Ödeme Tarihi'ne kadar Kuveyt Türk'e ödemeniz gerekmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Borcunuzu Nasıl Öğreneceksiniz?

Ekstre: Her ay aynı tarihlerde adresinize gönderilecek ekstreler ile yaptığınız harcamaları, harcamalarınızın toplam tutarını, Son Ödeme Tarihinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ekstrelerinizi, e-ekstre olarak e-posta adresinize isteyerek, doğanın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi: 444 0 123' ü arayarak kredi kartı borcunuzu öğrenebilirsiniz.

444 0 123 -> 2 -> 2 -> Kuveyt Türk Kredi Kartı Numaranız -> Kuveyt türk Kredi Kartı Şifreniz -> 1

Kuveyt Türk İnternet Şubesi: Yaptığınız harcamalarınızı, borcunuzu ve kart bilgilerinizi internet şubesinden kontrol edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Şubeleri: Ekstre borcunuzu tüm Kuveyt Türk Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Ödemelerinizi Nasıl Yapacaksınız?

Kuveyt Türk Kredi Kartı borcunuzu aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini tercih ederek kolayca ödeyebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı: Hesabınızın bulunduğu Kuveyt Türk şubesine yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere, yazılı talimat vermeniz ile ekstre borçlarınız otomatik olarak yatırılacaktır. Sizin sadece, ekstre ödeme tarihlerinde gerekli miktarlarda hesabınızda para bulundurmanız yeterli olacaktır.

Kuveyt Türk Şubelerinden Ödeme: Ödemelerinizi Kuveyt Türk Şubeleri'ne uğramak suretiyle kolayca yapabilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

EFT ile Ödeme: Yurt içindeki tüm bankalardan kart numaranıza EFT havalesi ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi: Sale Plus Kredi Kartı borcunuzu internet şubesinden rahatlıkla ödeyebilirsiniz. İnternet Şube şifrenizi alabilmek için Kuveyt Türk Çağrı Merkezi (444 0 123)'nde 3'ü ve sonrasında 2'yi tuşlayarak temin edebilirsiniz.

444 0 123 -> 3 -> 2

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi: Sale Plus Kredi Kartı borç ödemenizi Çağrı Merkezimizden (444 0 123) de rahatlıkla yapabilirsiniz. Ödeme için 444 0 123'ü aradıktan sonra sırasıyla 2 ve 3' ü tuşlayınız.

444 0 123 -> 2 -> 3 -> Kuveyt Türk Kredi Kartı Numaranız -> Kuveyt Türk Kredi Kartı Şifreniz

PTT Şubeleri: Türkiye'deki bütün PTT şubelerinden ve Online PTT şubesinden de borcunuzu ödeyebilmektesiniz.

ATM Kart Özelliği

Kuveyt Türk İşlematik (ATM)'lerinde, Kuveyt Türk Banka Kartınızın yanı sıra Sale Plus' ınızı da kullanabilir, ATM Bankacılığı'nın 7 gün 24 saat kesintisiz tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartınız ile Kuveyt Türk İşlematik (ATM)'lerinde şifrenizi kullanarak hesaplarınıza ve kredi kartı bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakiyesi olan cari ve tasarruf hesaplarınızdan para çekebilmektesiniz.

Yurtdışı Harcamalarınız

Yurtdışında yaptığınız harcamalar işlemin kayıt tarihindeki TCMB efektif satış kurundan Türk Lirası'na çevrilmekte ve hesaba Türk Lirası olarak borç kaydedilmektedir. Böylece borcunuz sabitlendiğinden oluşabilecek kur artışlarından da etkilenmemeniz sağlanmıştır.

Ek Kart

Kuveyt Türk Kredi Kartına bağlı olarak, talebiniz doğrultusunda eşiniz ve 18 yaşını doldurmuş yakınlarınız için ek kart talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz ek kart; asıl kartınızın limiti dahilinde sizin belirleyeceğiniz miktarlarda oluşturulabilmektedir. Ancak, ek kartlarla yapılan işlemlerden doğacak borçlardan dolayı, ek kart hamili de asıl kart sahibi ile birlikte müşterek ve müteselsilen sorumludur.

E – Ekstre

Kuveyt Türk Kredi Kartlarınızın ekstrelerini sadece e-posta yoluyla alarak; gereksiz kağıt tüketimini engelleyebilir, doğanın korunmasına siz de katkıda bulunabilirsiniz.

E – Ekstre başvurusu için;

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi: 444 0 123' ü arayarak ekstrelerinizin kolaylıkla sizlere e-posta olarak ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

444 0 123 -> 2 -> 2 -> Kuveyt Türk Kredi Kartı Numaranız -> Kuveyt Türk Kredi Kartı Şifreniz -> 3

Kuveyt Türk İnternet Şubesi: Kuveyt Türk İnternet Şubesine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki basamakları izleyerek ekstrelerinizin e-ekstre olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kartlar -> Kart Bilgilerim -> Kredi Kartı Detayı -> Bilgi Güncelleme -> Ekstreniz E-Posta Olarak Gönderilsin mi? -> Ev ya da İş

Kuveyt Türk Şubeleri: Bütün Kuveyt Türk Şubeleri'nden ekstrelerinizin e-ekstre olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

Kayıp ve Çalıntı

Kuveyt Türk Kredi Kartlarınızın kayıp olması ya da çalınması durumunda vakit kaybetmeden Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'ni arayarak kartınızın iptalini ve yenisinin gönderilmesini talep ediniz.

Kayıp ya da çalıntı kartınızın iptali için;

444 0 123 -> 2 -> 1