Kuwait Finance House (Bahreyn) (B.S.C.)

Kuwait Finance House - Bahreyn, lider bir İslami ticari bankacılık ve yatırım bankacılığı hizmetleri sağlayıcısıdır. 2002 yılının Ocak ayında, Kuwait Finance House - Kuveyt'in yüzde yüz iştirakı olarak kurulmuştur. 2008 Aralık itibariyle bankanın toplam varlıkları 1,284 Milyar BHD'dir (3,404 Milyar USD). KFH Bahreyn, pek çok başarı elde etmekte ve yenilikçi hizmetler sunmaktadır. Durrat Al-Bahreyn'i etkin bir şekilde yönetmesini ve yürütmesini müteakip, KFH Bahreyn, özellikle Bahreyn Krallığı'ndaki orta ve düşük gelirli insanlar olmak üzere toplumun tüm sınıflarını hedef alan önemli bir gayrimenkul gelişimi projesi olan Diyar Al-Mahrag Projesini başlatmıştır. Ayrıca, KFH Bahreyn, Ürdün'de 50 milyon USD değerinde sermayeye sahip bir yatırım bankasının kuruluşunu ilan etmiştir.

Kuwait Finance House (Malezya) Berhad

Kuwait Finance House (Malezya) Berhad (KFHMB), KFH'nin yüzde yüz iştirakidir ve faaliyetlerine 8 Ağustos 2005 tarihinde başlamıştır. 100 milyon USD'lik bir ödenmiş sermaye ile 2005 yılının Ağustos ayında Malezya'da faaliyetlerine başlayan KFHMB, sermayesini 500 milyon USD'ye çıkartmış ve Aralık 2008'de sona eren mali yıl itibariyle Tier II'de 100 milyon USD daha eklemiştir.

2008'de, MARC, uzun vadeli ve kısa vadeli finans kurumu kredi notu olarak Kuwait Finance House (Malezya) Berhad'a AA+/MARC-1 vermiştir. Kredi notları istikrarlı bir görünüme sahiptir. Aynı yılda, 2 Aralık 2008 tarihinde, RAM Ratings, uzun vadeli ve kısa vadeli finans kurumu kredi notu olarak Kuwait Finance House (Malezya) Berhad'a sırasıyla AA2 (istikrarlı görünüm) ve P1 vermiştir. Bu yeniden doğrulama, temel iş modeli, uluslararası imtiyaz hakkı ve ayrıca fon ve iş desteği ile karşılaştırıldığında Bankanın holding şirketi olan Kuwait Finance House KSC tarafından verilen sağlam desteği yansıtmaktadır.

KFHMB'nin finansman temeli Aralık 2006 tarihinde 817.99 milyon RM iken, sağlam büyümesi sayesinde, neredeyse dört kat artmış ve 2007 yılının Aralık ayı sonunda 3.22 milyar RM'ye ulaşmıştır. 2008 yılının Haziran ayı sonunda ise, Bankanın finans varlıkları %84.47'lik bir yıllık büyüme oranı ile 4.58 milyar RM'ye ulaşmıştır.

Kuwait Finance House (Singapur) Pte. Ltd.

Kuwait Finance House (Singapur) Pte. Ltd. (KFHS), Kuwait Finance House (Malezya) Berhad'ın (KFHMB) yüzde yüz iştiraki olarak 6 Kasım 2007 tarihinde Singapur'da kurulmuştur. Faaliyetlerine 18 Mart 2008'de başlayan KFHS, fon yönetimi faaliyetlerinde bulunmakta ve KFH Grubu tarafından teşvik edilen bölgesel fonların yönetimini üstlenmektedir. Asya-Pasifik bölgesinde KFH Grubu tarafından desteklenen ürünler ve hizmetler için bölgesel bir dağıtım ağı olmasının dışında, KFHS, KFH Grubu'nun İslami özel bankacılık ve varlık yönetimi hizmetleri için bir mükemmellik merkezi olarak hareket edecektir.

Kuwait Finance House (Avustralya) Pty. Ltd.

Kuwait Finance House (Avustralya) Pty. Ltd., Kuwait Finance House (Malezya) Berhad'ın (KFHMB) yüzde yüz iştirakidir ve faaliyetlerine 2 Ocak 2008 tarihinde başlamıştır. Kuwait Finance House (Avustralya) Pty. Ltd., bir Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Avustralya İslami sermaye piyasalarının geliştirilmesine öncülük edilmesi konusunda kritik bir rol oynamaktadır. Avustralya ofisi, grup için yatırım fırsatlarının, hazine ve yatırım ürünlerinin ve bunun yanı sıra diğer pazarlama insiyatiflerinin yaratılmasını ve yürütülmesini içeren, Avustralya'daki KFH'nin tam ölçekli İslami finansal hizmetler kapasitesini konuşlandırmaktadır. Bu itibarla, KFHA, yabancı doğrudan yatırımlar aracılığıyla Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ülkeleri, Asya bölgesi ve Avustralya arasında daha büyük ekonomik bağlantıların teşvik edilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır.