KAÇUV Umuda Destek Projesi

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı “Umuda Destek” Projesi

Ülkemizde önemi giderek artan kanser hastalığına karşı duyarlı bir hareket oluşturmak amacıyla, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı tarafından yürütülen “Umuda Destek” projesine, 2013 yılından beri her yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda düzenlediğimiz kampanya ile destek oluyoruz. Belirlenen tarihler arasında tüm Kuveyt Türk kartlarıyla yapılan her işlemde, işlem başına 1 TL bağış yapıyoruz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın İstanbul Valiliği’nin de destekleriyle 2012 Mart ayında inşa ettiği ‘Aile Evi’nin yıllık giderleri her yıl ‘Umuda Destek’ projesi kapsamında toplanan bağışlar ile karşılanıyor. Aile Evi’nde kanser tedavisi için şehir dışından gelen ve maddi imkânı olmayan ailelerin tedavi süresince bakım, beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Aynı zamanda çocuklara ve ailelerine bu uzun ve yorucu yolculuklarında sosyal ve psikolojik destek de veriliyor. Hastaların, hastaneler tarafından yönlendirildiği Aile Evi’nden bugüne kadar 300’ü aşkın aile faydalandı.

Kuveyt Türk olarak, ‘Umuda Destek’ projesine 4 yılda toplam 1 milyon 216 bin TL katkıda bulunduk. Gelecek yıllarda ikinci Aile Evi’nin temellerini atmayı ve bu sayede daha fazla çocuğa ve ailesine tedavi süreçlerinde destek olabilmeyi amaçlıyoruz. Kuveyt Türk Altın Kart, Sale Plus Kredi Kartı, İhtiyaç Kart, Business Kart, Business Plus Kart, Nakit Plus, Seyyah Kart ve Palmiye Kartı ürünleriyle yapılan her işlemde, işlem başına 1 TL bağış yaparak kanserli çocuklara ve ailelerine destek olmaya devam edeceğiz.

Aile Evi Hakkında

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin karşısındaki Hobyar Mektebi Sokak’ta inşa edilen Aile Evi, 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi, ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda sosyalleşebilmeleri için oyun odası içerisinde bilgisayar, DVD ve televizyon bulunuyor. Misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ortak bir mutfak ve çamaşırhane de Aile Evi’nde bulunuyor.

 

KAÇUV Umuda Destek Projesi