KAÇUV Umuda Destek Projesi

KAÇUV Umuda Destek Projesi

Sosyal sorumluluk misyonumuzla, ülkemiz açısından önemi giderek artan kanser hastalığına karşı duyarlı bir hareketi oluşturmak için "Kanserle Savaş Haftası" vesilesiyle destek vermeye başladığımız “Umuda Destek” projesini, 3 yıldır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda hayata geçiriyoruz.

Her yıl bu hafta boyunca, belirlenen tarihler arasında tüm Kuveyt Türk kartlarıyla yapılan her işlemin 1 TL’si, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın İstanbul Valiliği’nin de destekleriyle 2012 Mart ayında inşa ettiği “Aile Evi”ne bağışlanıyor. Aile Evi’nin yıllık giderleri her yıl Umuda Destek projesi kapsamında toplanan bağışlar ile karşılanıyor. Aile Evi’nde ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor.

Kuveyt Türk olarak 2013 yılından beri projeye destek veriyoruz. 3 yılda toplam 720 bin TL bağış topladık ve ikinci bir Aile Evi oluşturmanın temellerini atmayı hedefledik. Kuveyt Türk Altın Kart ile Sale Plus Kredi Kartı, İhtiyaç Kart, Business Kart, Business Plus Kart, Nakit Plus, Seyyah Kart ve Palmiye Kartı ürünleriyle yapılan her işlemde işlem başına 1TL bağış yaparak kanserli çocuklara ve ailelerine destek olmaya devam edeceğiz.

Aile Evi Hakkında

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin karşısındaki Hobyar Mektebi Sokak’ta inşa edilen Aile Evi, 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi, ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda sosyalleşebilmeleri için oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ortak bir mutfak ve çamaşırhane de Aile Evi’nde bulunuyor.

 

KAÇUV Umuda Destek Projesi