Hazine Ürünleri

Spot Döviz (Fx) işlemleri:

Farklı para birimleri arasında Döviz-TL veya parite kurları (EUR-USD, GBP-EUR gibi) geçiş yapma olanağı sunar. İşlemler aynı gün içinde yapılmaktadır.

Forward:

İleri vadeli yapılan forward işlemlerinde vade, miktar ve fiyat değişkenleri bugünden anlaşılarak sözleşmeye bağlanır.Öncelikle dış ticaret firmaları ve döviz kredisi kullanmış olan yatırımcıları döviz kurlarındaki dalgalanmalardan ve kur riskinden korunmalarını sağlayan türev bir üründür.

Ürün olarak esnek bir yapısı olan ve birçok özelliği olan forward, anlaşılan tarihi geriye çekme ve öteleme imkanı sunmaktadır. Forward işlemlerinde, Merkez Bankası tarafından kuru verilen bir çok döviz kuru ve çapraz kurları kullanılabilmektedir. (TL, EURO, USD, ALTIN (gr), Gümüş (gr), AED, RUB, CNY, AUD, DKK, SEK, CHF, CAD, NOK, GBP, SAR, JPY gibi)

Kıymetli Maden ve Emtia işlemleri:

Spot ve forward altın, gümüş, platin alım-satımı işlemlerinin yanı sıra bakır, çinko, aluminyum, kalay, nikel ve kurşun gibi emtialarında spot alım-satım hizmeti sunmaktadır.

Altın Borsa Yatırım Fonu:

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Altın Borsa Yatırım Fonu portföyünde tamamen fiziki altın bulunduran ve uluslararası altın fiyatına dayalı endeksi takip eden ve 1 payının yaklaşık 1 gram altına karşılık geldiği bir borsa yatırım fonudur. Fon payları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Yatırımcılar tıpkı diğer hisse senetlerini alıp sattıkları gibi, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Altın Borsa Yatırım Fonu paylarını da aynı şekilde alıp satabilmektedirler.

Daha fazla bilgi almak için altın borsa yatırım fonumuza ait hazırlanan Gold Plus sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gümüş Borsa Yatırım Fonu:

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu portföyünde tamamen fiziki gümüş bulunduran ve uluslararası gümüş fiyatına dayalı endeksi takip eden ve 1 payının yaklaşık 1 gram gümüşe karşılık geldiği bir borsa yatırım fonudur. Fon payları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir. Yatırımcılar tıpkı diğer hisse senetlerini alıp sattıkları gibi, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu paylarını da aynı şekilde alıp satabilmektedirler.

Daha fazla bilgi almak için gümüş borsa yatırım fonumuza ait hazırlanan Silver Plus sitemizi ziyaret edebilirsiniz.