Kuveyt Türk'ten 300 Milyon TL Sermaye Artırımı

02.07.2010

Click

Kuveyt Türk'ten 300 Milyon TL Sermaye Artırımı

02.07.2010

Kuveyt Türk Katılım Bankası, dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul sonrası sermayesini 300 milyon TL artış ile 850 milyon TL'ye çıkarma kararı aldı Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamada; dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararla; şirketin sermayesi 300 milyon TL artışla 850 milyon TL'ye yükseltildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kuveyt Türk ortaklarının da hazır bulunduğu olağanüstü genel kurulda bir konuşma yapan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, 21 Temmuz 2010 tarihi itibariyle, 550 milyon TL olan şirketin ödenmiş sermayesinin yüzde 55 artış ile 850 milyon TL'ye çıkarıldığını ifade etti. 2011'de 1 milyar USD'lik öz kaynak büyüklüğü Kuveyt Türk'ün ortaklık yapısı ve bu paralelde önemli finansal gücüyle önemli bir büyüme süreci içerisinde olduğunu vurgulayan Uyan, "300 milyon TL'lik bu nakit sermaye artışı sonrasında 2011'de 1 milyar USD'lik bir öz kaynak büyüklüğüne ulaşacağız. Gerçekleştirdiğimiz bu sermaye artışı; 2018 yılında Türkiye'nin aktif büyüklüğü açısından, sıklıkla belirteceğimiz gibi, ilk 10 bankası arasına girmek hedefimizin bir parçası" dedi. Şu anda 132 şubeyle hizmet veren Kuveyt Türk'ün, yıl sonu itibariyle şube sayısının 145'e ulaşmasının planlandığını belirten Uyan, "Stratejik plan çerçevesinde 2014 sonunda şube sayımız 275'e, 2018 sonunda ise yaklaşık 500 şubeye ulaşacak. Tüm bu hedefler doğrultusunda önümüzdeki 1 yıl içinde 500 yeni istihdam yapılacak. Uyan, hizmet ve insan kaynağı kalitesi ile teknolojiden yararlanma üstünlüğü olarak belirledikleri Vizyon 2014 planı doğrutusunda ise, Kuveyt Türk'ün 2014 yılı ana hedefinin, hizmet kalitesinde Türkiye'nin ilk sıralarında yer alan bankası olmak olduğunu açıkladı. 2010 YIL SONU HEDEFLERİ ( x 1000 TL) Net kar: 217,370 Aktifler: 9,011,849 Nakdi Krediler: 7,060,801 Toplanan Fonlar: 7,480,093 Öz Kaynak: 1,324,576

Click

Kuwait Finance House, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i Ağırladı...

31.05.2010

Click

Kuwait Finance House, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i Ağırladı...

31.05.2010

Kuwait Finance House geçtiğimiz hafta içinde Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in gerçekleştirdiği ziyarete ev sahipliği yaptı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet geçtiğimiz hafta içinde bir dizi görüşmeler kapsamında gittiği Kuveyt'te ana hissedarımız KFH'ı ziyaret etti. Ziyarette maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al-Omar ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan tarafından ağırlandı. Ziyaret sırasında bir değerlendirmede bulunan Mehmet Şimşek, Kuveyt Türk'ün Türkiye'de özel sektörde faaliyet gösteren çok başarılı bir şirket örneği olduğunu vurgularken, "Kuveyt Türk tüm faaliyet gösterdiği alanlarda çok kısa sürede başarı, büyüme ve gelişim süreci gerçekleştirmiştir" diye konuştu. Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al-Omar ise yaptığı konuşmada; iki ülke arasındaki tarihi dostluğun bundan tam 20 yıl önce Kuveyt Türk'ün temellerinin atılmasında önemli bir etken olduğunu söyledi. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan ise ziyaret esnasındaki konuşmasında, Kuveyt Türk'ün kalkınma planında etkin bir rol almak için Türk şirketlerini finansal açıdan desteklemeye devam edeceğinin altını çizdi.

Click

Kuwait Finance House ve ALAFCO, 3 Ader Airbus A320 – 200'ü

25.05.2010

Click

Kuwait Finance House ve ALAFCO, 3 Ader Airbus A320 – 200'ü

25.05.2010

Kuwait Finance House (KFH) ve Alafco Havacılık Leasing ve Finans Şirketi (ALAFCO) sağladıkları uygun finansal şartlar çerçevesinde Türk Hava Yolları'na (THY) 3 adet Airbus A320-200 yolcu uçağı kiraladı KFH CEO'su ve Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Sulaiman Al Omar ve Alafco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Ahmad Alzabin ile THY adına Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil'in dün imzaladığı anlaşma ile 3 adet Airbus A320-200 yolcu uçağı 7 yıllığına THY filosuna katılmış oldu. 2009 model olan her üç uçak da 12 üst sınıf ve 138 ekonomi sınıfı olmak üzere toplamda 150 yolcu kapasitesine sahip. ALAFCO olarak THY'nin filosunun genişlemesine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten ALAFCO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Ahmad Alzabin, "Kiralanan her 3 uçak da geçtiğimiz yıl içerisinde Airbus firmasından teslim alındı" dedi. "THY ile olan iş birliğimizin artmasını umuyorum" İmza töreninin ardından bir konuşma yapan KFH CEO'su ve Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Sulaiman Al Omar, "Avrupa'nın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan THY'ye uçuş filosunu daha da genişlettiği bu kiralama sürecinde yer almaktan onur duyuyoruz. Bundan sonrasında da THY ile olan bu iş birliğimizin artarak devam edeceğini umuyorum. Kuveyt Finans Kurumu, Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın yüzde 62 oranında en büyük hissedarı konumunda. Türkiye ekonomisi çok büyük gelişme potansiyeli olan bir ekonomi. Dolayısıyla bu tür iş birliklerinde olduğu gibi Kuveyt Finans Kurumu olarak daima yatırımları artırma fırsatlarını izliyoruz." şeklinde konuştu. Kuwait Finance House (Kuveyt Finans Kurumu) Hakkında %62'lik sermaye payı ile, Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın en büyük ortağı konumundaki Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House) milyarlarca dolarlık toplam fonuyla ve sunduğu çağdaş bankacılık hizmetleriyle Kuveyt'in dev bir finans kuruluşu olmasının yanı sıra faizsiz finans kurumları arasında dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. ALAFCO Hakkında Kuveyt Merkezli Havacılık Kiralama ve Finans Şirketi olan ALAFCO'nun (Alafco Havacılık Leasing ve Finans Şirketi), müşterileri arasında THY'nin yanı sıra Air Europa, Malezya Havayolları, Suudi Arabistan Havayolları gibi bir çok önemli havayolu şirketi bulunuyor.

Click

Kuveyt Parlamento Heyeti'nden Kuveyt Türk'e ziyaret

11.05.2010

Click

Kuveyt Parlamento Heyeti'nden Kuveyt Türk'e ziyaret

11.05.2010

Kuveyt Parlamento Başkanı Jassem Al-Kharafi ve beraberindeki heyet İslam Konferansı Örgütü toplantısı için geldiği Türkiye'de dün ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası'nı ziyaret etti.Kuveyt Parlamentosu Başkanı Jassem Al – Kharafi ve beraberindeki temsilciler, İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) toplantısı için geldikleri Türkiye'de dün ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası'nı ziyaret ettiler. Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Fawaz Al – Issa ve Genel Müdür Ufuk Uyan tarafından ev sahipliği yapılan görüşme esnasında bir konuşma yapan Kuveyt Parlamento Başkanı Jassem Al-Kharafi, Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın Türkiye ve komşu ülkeleri ile Körfez ülkeleri arasında sosyal ve kalkınmaya yönelik ilişkiler anlamında çok önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Jassem Al-Kharafi, sözlerine şöyle devam etti; "Kuveyt Türk'ün ilk faaliyetine başladığı 20 yıl öncesinden bugüne iki ülke arasında sürekli artan bir ekonomik ve finansal ilişkiyi rahatlıkla gözlemliyoruz, global pazarlardaki fırsatlara bakıyoruz" Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan ise; Jassem Al-Kharafi'yi ağırlamaktan büyük memnunluk duyduklarını ifade ederken, 'Kuveyt Türk olarak global pazarları takip ediyoruz. Bu doğrultuda Kazakistan'da bir temsilciliğimiz var. Almanya Manheim'da çok kısa zamanda bir şube açma hazırlıklarımız devam ediyor. Ayrıca Dubai'de bankacılık hizmetleri anlamında faaliyetlere başlama konusunda çalışmalarımız devam ediyor " diye konuştu.

Click

Kuveyt Türk'te, EFT'de Son Saat: 17.20

05.04.2010

Click

Kuveyt Türk'te, EFT'de Son Saat: 17.20

05.04.2010

Kuveyt Türk, EFT (Elektronik Fon Transferi) kapama saatini iddialı bir şekilde 17.20'ye uzattı. Kuveyt Türk, son dört yıldır 17.00'a kadar yapılabilen EFT işlemlerinin 17:20'ye kadar gerçekleştirebilmesini sağlayarak çok önemli bir yeniliği gerçekleştirdi. Kuveyt Türk müşterileri artık saat 17.20'ye kadar limitsiz EFT yapabilme imkânına sahip olacaklar. Yeni uygulama ile internet şubeden saat 17.20'ye kadar hiçbir para limiti olmadan ve ek masraf ödemeden EFT işlemleri gerçekleştirebilecek. Saniyeler içinde hesaba geçen EFT Kuveyt Türk, EFT sistemlerinin tamamen otomatik olması ve havuz sistemi kullanılmıyor olması sebebiyle EFT işlemlerini, karşı bankalara saniyeler içinde ulaştırıyor. Yine aynı şekilde gelen EFT'lerin de müşteri hesaplarına otomatik olarak anında geçtiği sistemde, müşteri havaleleri zaman kaybı olmaksızın müşterinin hesabına geçiyor.

Click

Kuwait Finance House Malezya'da Yatırımlarını Artıracak.

05.04.2010

Click

Kuwait Finance House Malezya'da Yatırımlarını Artıracak.

05.04.2010

Kuwait Finance House (KFH) Grup CEO'su Mohammed Sulaiman Al Omar ve beraberindeki üst düzey heyet Malezya Başbakanı Dato' Seri Mohd Najib Tun Abdul Razak'ı ziyaret etti Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ziyaret ile KFH CEO'su ve Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Sulaiman Al Omar, Malezya Başbakanı ile bu ülkede önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi hedeflenen yatırımlar konusunu ele aldı. KFH Grup'un 2005 yılında hizmete soktuğu Kuwait Finance House (Malaysia) Berhad (KFHMB), Malezya'da İslami Bankacılık yapma izni alan ilk banka durumunda. Görüşmede ayrıca KFH'ın Medine İskender Üniversitesi'nde gerçekleştirmeyi planladığı dünya standartlarındaki eğitim enstitüsü konusu ele alındı.

Click