Kuveyt Türk’ten Gerçek İhtiyaca Özel Kart

21.05.2014

Click

Kuveyt Türk’ten Gerçek İhtiyaca Özel Kart

21.05.2014

 
 

Katılım bankacılığında süratli ve kaliteli hizmet anlayışıyla her geçen gün hizmetlerini genişleten Kuveyt Türk, ihtiyaç kredisine alternatif bir ürün olarak “İhtiyaç Kart”ı hizmete sunuyor. Kuveyt Türk, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak tasarladığı İhtiyaç Kart ile evlilik, ev yenileme, tatil, sağlık gibi kısa dönem harcamaları 36 ay vadeye kadar taksitlendirme kolaylığı sağlıyor.

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek bir uygulama olan İhtiyaç Kart, alışverişlerde tek çekim avantajına ve ödemelerde 6 aydan 36 aya kadar ödeme seçeneklerine sahip. İhtiyaç Kart sahipleri, 3 ay içinde, ihtiyaç finansmanını kart halinde kullanabiliyor, nakit ödeme indirimlerinden yararlanabiliyor ve indirimli fiyat üzerinden belirttikleri taksitle ödeme yapabiliyorlar.

Sadece ihtiyaçlara özel tasarlanan İhtiyaç Kart, yurt içinde veya yurt dışında her mağazada kullanılabiliyor. İhtiyaç kart başvuruları www.ihtiyackart.com.tr adresinden ya da Kuveyt Türk şubelerinde bizzat yapılabiliyor.

ihtiyac kart

 

   
 
 
 
Click

Kuveyt Türk’ün 2014 İlk Çeyrek Net Karı Yüzde 57.67 Artış ile 80 Milyon TL Oldu

08.05.2014

Click

Kuveyt Türk’ün 2014 İlk Çeyrek Net Karı Yüzde 57.67 Artış ile 80 Milyon TL Oldu

08.05.2014

 


Katılım bankacılığı sektöründe Türkiye’deki 25. yılına giren Kuveyt Türk, istikrarlı büyümesine devam ediyor. Kuveyt Türk 2014 yılının ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 57.67 artırarak; net karını 80 milyon TL’ye yükseltti.

Kuveyt Türk, 2014 yılının ilk çeyreğinde toplam aktiflerini 2013 yılsonuna oranla yüzde 7.16 artırarak 27 milyar 748 milyon TL’ye çıkartırken, öz varlıklarını da yüzde 3.59 artırarak 2 milyar 385 milyon TL’ye yükseltti. Toplanan fonlarda yine aynı döneme oranla yüzde 8.77 artış sağlayarak 18 milyar 524 milyona TL’ye ulaşan Kuveyt Türk, fon kullanımında yüzde 6.14 artış gerçekleştirerek 17 milyar 663 milyon TL’lik fon kullandırdı.

“Sağlam bankacılık” iş modeliyle sürdüğü istikrarlı ve güçlü büyümesine 2014 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiklerini belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk, toplam şube sayısını bugün itibariyle 278’e, toplam çalışan sayısını da 4810 yükseltti” dedi.

 

 

   
 
 
 
Click

Kuveyt Türk, Kuveyt Emlak Forumu’nda Türk Firmalar ile Yatırımcıları Buluşturdu

30.04.2014

Click

Kuveyt Türk, Kuveyt Emlak Forumu’nda Türk Firmalar ile Yatırımcıları Buluşturdu

30.04.2014

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kuveyt Emlak Forumu’nda

 


Türkiye’deki 25. yılını kutlayan ve katılım bankacılığı sektöründe sağlam adımlarla ilerleyen Kuveyt Türk, Türkiye’nin prestijli gayrimenkul projelerinin yer aldığı Kuveyt Emlak Forumu’nda Türk gayrimenkul şirketlerini ağırladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de ziyaret ettiği forumda, yabancı yatırımcılar için finansman desteği sunan Kuveyt Türk’ün yanı sıra Kuveyt Türk ana ortağı Kuwait Finance House ile Türkiye’deki diğer iştirakleri Turkapital, İskan Gayrimenkul yer aldı.

 

 

“Kuveyt Türk, Körfez Bölgesi ile Türkiye arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağladı” Kuveyt Emlak Forumu’nda bir konuşma yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kuveyt Türk’ün ülkemizin ekonomik gelişmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi. Kuveyt Türk’ün 25 yıldır Türk bankacılık sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Mehmet Şimşek, “Kuveyt Türk, 90’lı yıllardaki döviz krizine başarılı bir şekilde direnerek Körfez Bölgesi ile Türkiye arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağladı. 10 milyon dolar sermaye ile Türkiye’ye adım atan Kuveyt Türk bugün, 1 milyar dolar özkaynağı geride bırakarak ülkemizde varlık gösteriyor” dedi.

Türkiye’nin Kuveytli yatırımcılara kucak açtığını söyleyen Mehmet Şimşek sözlerini şöyle tamamladı: “Bu önemli forumun organize edilmesinde önemli rol oynayarak iki ülkenin özel sektör yatırımcılarını bir araya getirenlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Türkiye gayrimenkul sektörü, yabancı yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor

Forumda Türkiye’nin makroekonomik görünümü ve Kuveyt Türk’e ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Türkiye ekonomisinin son 10 yıllık süreçte güçlü ve önemli bir dönüşüm geçirdiğini söyledi. Gayrimenkul sektörüne ve yatırım fırsatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Uyan; “Türkiye gayrimenkul sektörü, hızla gelişen ve yabancı yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunan bir ortam. Kuveyt Türk olarak biz de bu önemli forumda, Türk firmalar ile yabancı yatırımcıları bulusturarak; onemli bir ticari işbirliklerine zemin hazırladığımızı düşünüyoruz ve yatırımcılara finansman sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Uyan sözlerinin devamında; Körfez bölgesindeki yatırımcılara Türkiye’deki gayrimenkul projeleri için yüzde 50 peşinatlı 5 yıl vadeli taksit seçenekli finansman sağladıklarını da sözlerine ekleyerek; “Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen ve projeleri için yurt dışında yatırımcılarla buluşmak isteyen tüm taraflar için Kuveyt Türk’ün kurduğu Özel Bankacılık Grubu proaktif bir şekilde hizmet sunacak” dedi.

   
 
 
 
Click

Kuveyt Türk “Umuda Destek” projesi devam ediyor

18.04.2014

Click

Kuveyt Türk “Umuda Destek” projesi devam ediyor

18.04.2014

 


Kuveyt Türk kuruluşundan bu yana olduğu gibi 25. Yılında da, içinde bulunduğu toplumun ihtiyaçlarını odak noktasına alan projeleri destekliyor. Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile geçtiğimiz yıl başlattığı “umuda destek” projesine bu yıl da devam ediyor.

Katılım bankacılığının Türkiye’deki öncülerinden Kuveyt Türk, 25. yılında içinde bulunduğu topluma ve dünyaya karşı sorumluluğunun farkında olarak anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor.

Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, Kuveyt Türk’ün düzenlediği kampanya hakkında bilgi vererek “Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV), Aile Evi projesine destek vermek amacıyla 21 - 27 Nisan tarihleri arasında bir kampanya başlatıyoruz. Kuveyt Türk’ün Sale Plus Kredi Kartı, İhtiyaç Kart, Business Kart, Business Plus Kart, Nakit Plus ve Palmiye Kart ürünleri kullanılarak yapılan her işlemin 1 TL’sini KAÇUV’a aktaracağız” dedi.

Geçtiğimiz yıl KAÇUV ile beraber hayata geçirilen Umuda Destek Projesi’nin bu yıl ikincisinin gerçekleştirileceğini söyleyen Demir, “Toplanmasını hedeflediğimiz 250 bin TL ile ihtiyaç sahibi kanserli çocuk ve ailelerinin tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklayabildikleri Aile Evi’nin temel ihtiyaçları karşılanacak” açıklamasında bulundu.

 

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalarla ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin karşısındaki Hobyar Mektebi Sokak’ta inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi, ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde sosyalleşebilmeleri için bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor.Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekanda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor.

   
 
 
 
Click

Laleli esnafı için çalışma saatlerimizi esnettik!

17.04.2014

Click

Laleli esnafı için çalışma saatlerimizi esnettik!

17.04.2014

Kuveyt Türk olarak Laleli esnafının çalışma saatlerine ayak uydurduk!

Kuveyt Türk Laleli Şubesi artık 10:00-19:00 arasında hizmet verecek.

Adres: Mimar Kemalettin Mah. Koca Ragıp Paşa Cad. No:8/B Laleli, FATİH/İSTANBUL

Detaylı bilgi için 444 0 123’ü arayabilirsiniz.

*Laleli Ordu Caddesi şubemiz eski saatleriyle hizmet vermeye devam edecektir.

 
 
Click

25. Yılına Giren Kuveyt Türk’ten 300 Milyon TL Net Kâr

19.02.2014

Click

25. Yılına Giren Kuveyt Türk’ten 300 Milyon TL Net Kâr

19.02.2014

 

Faizsiz bankacılık sektöründeki istikrarlı büyümesini sürdüren Kuveyt Türk, karını 2013 yılı sonu itibariyle yüzde 20 arttırarak 300 milyon TL’ye yükseltti.

 
 


Toplam aktifler yüzde 37 artış göstererek 25.9 Milyar TL olarak gerçekleşirken, kullandırılan fonlar yüzde 32 artışla 16.6 Milyar TL oldu. Sermaye yeterlilik rasyosunun 14.24 olarak gerçekleştiği 2013 sonunda toplanan fonlarda yüzde 34 artış sağlanarak 17 Milyar TL seviyesine ulaşıldı. 2013 yılında 47 yeni şube hizmete açılırken, yurt içi ve yurt dışında hizmet veren şube sayısı toplamda 267 olarak gerçekleşti.

“25. yılda hedef 30 milyar TL aktif büyüklük”

2014 yılında 30 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, sözlerine şöyle devam etti; “Kuruluşumuzun 25. Yılını tamamlayacağımız 2014 yılında Türkiye içinde 320 şubeye ulaşmayı, Katar’da şube açmayı ve Almanya’da da banka kurmayı hedefliyoruz. Bunların dışında yeni bir ilk olarak Malezya’da Ringgit cinsinden veya dolar cinsinden Sukuk ihraç etmeyi planlıyoruz. Katılım bankalarının kuruluş felsefesinde önemli bir yer tutan ve Türk ekonomisinin en önemli üretim ve istihdam gücünü temsil eden Kobilerimiz için de hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Yeni ürün ve hizmetleri devreye almaya devam edeceklerini belirten Uyan, ‘’Şubesiz bankacılık anlamında bir yenilik olan hem şube hem ATM teknik donanımındaki XTM sayısını uygun lokasyon keşifleriyle beraber toplamda 50’ye çıkarmayı düşünüyoruz. Dijital şube gibi faaliyet gösteren bu XTM’leri daha da geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 
 
Click