Katılma Hesaplarında Valör Uygulaması

01.04.2010

Click

Katılma Hesaplarında Valör Uygulaması

01.04.2010

Katılım Bankaları Birliği Mesleki Tanzim Kararı ile bankamızda 02/04/2010 tarihinden itibaren katılma hesabı açılışlarında bir iş günü valör uygulamasına başlanacaktır. Birliğin 28.10.2009 tarihli mesleki tanzim kararıyla, katılma hesaplarında paranın bankaya yatırıldığı günü takip eden ilk iş gününün valör tarihi olarak dikkate alınması karara bağlanmıştır.

Click

Koza Altın Halka Arz Duyurusu

04.02.2010

Click

Koza Altın Halka Arz Duyurusu

04.02.2010

Koza Altın'ın halka arzında son aşamaya gelinmiştir. 3-4-5 Şubat 2010 tarihlerinde talep toplama yöntemiyle halka açılacak olan Şirket'in hisse senetleri 36,80 - 46,00 TL fiyat aralığında satışa sunulacaktır.

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Click

Kuveyt Türk'ten Altına Altın Katılım Hesabı

20.03.2009

Click

Kuveyt Türk'ten Altına Altın Katılım Hesabı

20.03.2009

Kuveyt Türk Genel Müdürü Sn. Ufuk Uyan, altın depo hesabı bulunan, müşterilerine kaydi bazda gram altın alım satım imkânı sunan, çeyrek altına alternatif olan AltınÇek ürününü geliştiren, gram bazında gümüş ve platin alma hizmeti veren Kuveyt Türk'ün, altın katılım hesabı açma çalışmalarında da son aşamaya geldiğini bildirdi. Önümüzdeki hafta ya da 10 gün içinde minimum 10 gram karşılığı TL veya dövizin bankaya 3 ay, 6 ay ya da 1 yıl vadeli yatırılarak kaydi olarak altın hesabı açılabileceğini belirten Uyan, fiziki hesap açma işleminin ise daha sonra başlayacağını duyurdu. 3 ay içinde İstanbul Altın Rafinerisi damgalı gram altınlarından yine minimum 10 gram ile hesap açılabileceği gibi, daha önce kaydi olarak açılan vadeli hesaba bu altınları ekleme imkanı da olabileceğini ifade eden Uyan, İAR ile protokol görüşmelerinin devam ettiğini, bunu kısa süre içinde sonuçlandırmayı hedeflediklerini kaydetti. —YASTIK ALTI ALTINI EKONOMİYE KAZANDIRMAYI AMAÇLIYORUZ"- Vadeli hesabın karının altın ya da o zamanki TL karşılığı olarak müşteriye sunulacağını bildiren Uyan, yastık altı altını ekonomiye kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Ufuk Uyan, "Dünyada ve Türkiye'de takı olarak kullanım dışında, yüzde 15 ile 20 arasında bir yastık altı altın yatırım amaçlı olarak tutuluyor. Takılık ve yatırımlık altının Türkiye'de 5 bin ton olduğu ifade ediliyor. Müşterilere açacağımız bu hesap ile ilk bir yıl için 100 milyon dolarlık bir hedefimiz olabilir" şeklinde konuştu. Vadeli katılım hesabı için tanıtım kampanyası da düzenleyeceklerini bildiren Uyan, Türkiye'den altın ihracatı yapma ya da Türkiye'ye altın ithalatı anlamında da İstanbul Altın Borsasında çalışmalar yaptıklarını, yurt dışındaki rafinerilerle de çalışmaları olduğunu anlattı. Kaynak: Anadolu Ajansı

Click

2008 Yılında Net Karını %40 Arttıran Kuveyt Türk Gözünü İlk 10'a Dikti…

18.03.2009

Click

2008 Yılında Net Karını %40 Arttıran Kuveyt Türk Gözünü İlk 10'a Dikti…

18.03.2009

Kuveyt Türk 2008 yılında gerçekleştirdiği %49'luk aktif büyümeyle katılım bankaları arasında ilk sırada yer aldı. Kuveyt Türk Yönetim Kurulu'nda yapılan açıklamada; Global krizin dünyayı sardığı ve sarstığı günlerde Türk Bankacılık Sektörü'nün önemli bir sınavdan geçtiği ve hemen hemen tamamının bu dönemi başarı ile atlatarak başarılarının sürdürülebilir olduğunu kanıtladığı vurgulandı. Kuveyt Türk olarak 2008 yılı sonuçlarına bakıldığında böyle bir büyüme bilgisi vermenin sevindirici olduğu belirtilen açıklamada; "Kuveyt Türk'ün "Sağlam Bankacılık" parolasıyla sürdürdüğü bankacılık istikrarlı büyümesi, 2008 yılı içinde şubeleşme anlamında %31'lik bir büyüme kat ederken, personel sayısı da da %25 oranında artarak istihdam noktasında önemli bir katkı sağlandı. Toplam aktiflerimizdeki artış %49 olarak gerçekleşirken, öz varlıklarımız da %76 oranında artış sağlanarak 685,679,000 TL seviyesine ulaştı. Toplanan fonlar %39 artışla 4,070,000,000 TL'ye olarak gerçekleşti. Bankamızda 4,237,341,000 TL'lik fon kullandırımı gerçekleştirilirken, 2008 sonu itibariyle net karımız %40 artarak 104 Milyon TL oldu" denildi. Kuveyt Türk'ün 2009 mali performans verilerinin özetlendiği açıklamanın devamında ise şu bilgiler verildi; "Bankacılık misyonu ile hareket ederek bankacılık hizmetlerinde yeni ve alternatif ürünler geliştirip, bireysel bankacılıktan, uluslararası bankacılığa, İşletme bankacılığından, kurumsal bankacılığa her alanda kendimizi geliştirip 2008 yılında iyi bir performans ortaya koyduk. 2009 yılında gerek karlılık gerekse büyüme anlamında başarılı bu performansımızı sürdürerek bu yılı en verimli şekilde değerlendireceğimize inancımız tamdır. Yeni şubeler açmak için hazırlıklarımız tüm hızıyla devam etmektedir. 2009'ın ilk altı ayı içinde yedi yeni şubeyi daha hizmete açarak toplam şube sayımızı 120'ye ulaştıracağız. Almanya'da yer alan temsilciliğimizi finansal hizmetler şubesine çevirmek için Türk ve Alman makamlarından gerekli olurları aldık. Bu sene içinde aktif bir şekilde Almanya şubemizi kullanmak istiyoruz. Yurt dışında şubecilik anlamında büyük başarılar elde eden Bahreyn Şubemizle birlikte geçtiğimiz yıl çalışmalarını başlattığımız Dubai Şubemizi hizmete sokarak Körfez Bölgesi'ndeki fırsatları değerlendirmeye devam edeceğiz. Kuveyt Türk bu sene kuruluşunun 20. yılını kutluyor. Sürekli gelişime açık, bilgi ve tecrübeye önem veren, müşteri beklentileri doğrultusunda yeni ürün ve hizmetler geliştirerek müşteri odaklı bankacılık anlayışını sürdürme politikamızı devam ettireceğiz. İnsan Kaynakları ve Kalite Politikalarımız bankacılıkta bizi farklı bir şekilde konumlandırırken gerçekleştireceğimiz finansal atılımlarla Sağlam Bankacılık vizyonumuzu pekiştireceğiz. Bu doğrultuda Şubeleşme, KOBİ Bankacılığı, sürdürülebilir karlılık ve büyüme, çalışan ve müşteri memnuniyeti, İnsan Kaynağı ve Teknoloji alanında yatırımlar yaparak aynı zamanda yenilikçi ürünlerle bu vizyonun altını dolduracağız."

Click

Kira İşini Kuveyt Türk'e Havale Edin Rahat Edin

04.02.2009

Click

Kira İşini Kuveyt Türk'e Havale Edin Rahat Edin

04.02.2009

Yeni Kanuni düzenlemeyle birlikte, tüm iş yeri ve 500 TL'yi geçen konut kiraları bankalar üzerinden ödenmeye başlanmıştır. Siz de ödemelerinizi Kuveyt Türk'ten gerçekleştirin. Kuveyt Türk' le çalışmanın avantajlarından faydalanın. Kuveyt Türk kira hesabı ile kiracı, ev ve iş yeri sahipleri kira ödemelerini şubelerimizden gerçekleştirerek komisyon ücreti ödemezler. Kira hesabına geçtikleri an bilgilendirici SMS ceplerine gelir. İnternet ya da şubeden düzenli havale talimatı vererek havale ücreti ödemezler. Kiralarını ister TL ister döviz olarak ödeyebilirler.

Click

YTL'den TL'ye Geçiş Hakkında

31.12.2008

Click

YTL'den TL'ye Geçiş Hakkında

31.12.2008

Değerli Müşterimiz, 31 Aralık 2008 tarihinden sonra para birimimize eklenen "Yeni" ibaresi kaldırılarak, paramızın asli ve geleneksel adı olan "Türk Lirası"na dönülecektir. "Türk Lirası" ve "Kuruş" adını alacak olan banknot ve madeni paralar, yenilenen tasarımları, değişen boyutları ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle 1 Ocak 2009 tarihinde tedavüle çıkarılacaktır. TL geçişine paralel olarak; çeşitli suç örgütleri tarafından, banka müşterilerinin kişisel bilgilerinin ve şifrelerinin ele geçirilmesine yönelik Bankaların adı kullanılarak dolandırıcılık amaçlı gönderilebilecek e-postalara karşı sizleri uyarmak isteriz. Bu türdeki e-postalara kesinlikle cevap verilmemesi, e-posta içerisinde yer alan bağlantılara (linklere) girilmemesi ya da formların doldurulmaması gerektiğini hatırlatır, "Kuveyt Türk" ismi kullanılarak bir e-posta almanız halinde derhal 444 0 123 numaralı Çağrı Merkezi'mizi arayarak Bankamızı haberdar etmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.

Click