Kuveyt Türk Umuda Destek Projesi Başlıyor

04.06.2013

Click

Kuveyt Türk Umuda Destek Projesi Başlıyor

04.06.2013

 

25 Nisan-3Mayıs tarihleri arasında Bankamız kartlarıyla yapılacak her işlem, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’ nın (KAÇUV), “Aile Evi” projesine destek olarak dönecek !!

 
 


Sosyal sorumluluk misyonumuzla, ülkemiz açısından önemi giderek artan kanser hastalığına karşı duyarlı bir hareketi oluşturmak için "Kanserle Savaş Haftası" vesilesiyle başlattığımız “Umuda Destek” projesini, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda hayata geçiriyoruz.

25 Nisan-3Mayıs tarihleri arasında, tüm Kuveyt Türk kartlarıyla yapılan her işlemin 1 TL’si, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’ nın “Aile Evi” projesine destek olarak bağışlanacak. Hafta boyunca sürecek bu kampanya ile Aile Evi’nin bir yıllık giderlerinin karşılanması bekleniyor. Proje kapsamında inşa edilen “Aile Evi”, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor.

 
     
 

Projenin hayata geçirilmesini duyurmak amacı ile bugün KAÇUV Aile Evi’nde yapılan basın toplantısında Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aslan Demir ve Cerrah Paşa Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tiraje Celkan birer konuşma yaptılar.

Sayın Aslan Demir, bu proje ile ilgili olarak, kanserle mücadelede farkındalık yaratmak, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için düzenlenen etkinliklerin faydasına değindi. Kuveyt Türk olarak; insana, insan sağlığına verdikleri önemi vurguladı. Kurumların bu mücadelede maddi, manevi desteklerinin önemini dile getirdi.

 
 


Üst yönetimimiz toplantı sonrasında Aile Evi’nde kalan kanserli çocukların yakınlarıyla bir araya geldi ve Cerrahpaşa Çocuk Onkoloji Bölümü’nü ziyaret ederek hasta çocuklarla buluştu.

Profesör Tiraje Celkan da, bölümü ve vakıf adına yaptığı konuşmada, Kuveyt Türk Yönetimi’ne teşekkürlerini sundu.

Tüm personelimizi KAÇUV projesini sahiplenmeye davet ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyoruz.

 
 
 
Click

Kuveyt Türk’ten “Aile Evi’ne” Destek

19.05.2013

Click

Kuveyt Türk’ten “Aile Evi’ne” Destek

19.05.2013

 

Kuveyt Türk Bankası’nın sosyal sorumluluk misyonuyla, ülkemiz açısından önemi giderek artan kanser hastalığına karşı Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile beraber hayata geçirdiği bağış kampanyası tamamlandı

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın "Kanserle Savaş Haftası" vesilesiyle başlattığı “Umuda Destek” projesi kapsamında 25 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında, tüm Kuveyt Türk kartlarıyla yapılan her işlemin 1 TL’si, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın Aile Evi projesine destek olarak bağışlandı. Proje sonucunda toplanan 160 bin TL ile Aile Evi"nin bir yıllık giderlerinin karşılanması bekleniyor.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi öğretim üyelerinin girişimiyle hayata geçirilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor.

“Ailelere onların yanında olduğumuz hissini vermek istedik”

Kampanya sonunda toplanan bağış çekinin taktimi amacıyla düzenlenen törende konuşan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kanserle mücadele zor bir süreç. Bu anlamda özellikle tedavi gören çocuklarımızın aileleri de çok büyük zorluklar çekiyorlar. Bizim amacımız da bu tür projelerle; en azından bir şekilde onların yanında olduğumuz hissini vermektir” diye konuşu. Bu tür projelerle kamuoyunu bilgilendirmek ve bilinçlendirmenin çok önemli olduğunu söyleyen Uyan, Kuveyt Türk olarak bu mücadelede maddi, manevi desteklerinin süreceğini sözlerine ekledi.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız ise yaptığı konuşmada, Kuveyt Türk Yönetimi’ne teşekkürlerini sunarken, “Kanserli Çocukların tedavisi sürecinde ailelerin de desteğe ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Kaçuv’un gerçekleştirdiği faaliyetler ile tedavileri sürecinde çocuklarının yanında olması gereken ailelere de destek olduğunu hatırlatan Yıldız, Kuveyt Türk gibi kurumların sayısının ve desteğinin artmasının en büyük dilekleri olduğunu söyledi.

AİLE EVİ HAKKINDA

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalarla ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin karşısındaki Hobyar Mektebi Sokak’ta inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 6 adet tek kişilik, 8 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor.

Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi, ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde sosyalleşebilmeleri için bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor.

Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekanda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor.

 
 
Click

İlk Üç Ayda Toplanan Ve Kullandırılan Fonlarda Yüksek Performans

09.05.2013

Click

İlk Üç Ayda Toplanan Ve Kullandırılan Fonlarda Yüksek Performans

09.05.2013

 

Toplam fonlar % 6,4 artışla 13 Milyar 577 Milyon

Kullandırılan Fonlar ise % 5,8 artışla 12 Milyar 653 Milyon TL

 

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan:

“İnsan Kaynağına yatırım yaparak, istikrarlı ve verimli büyümemiz devam ediyor”

Kuveyt Türk’ten yapılan açıklamada; ilk 3 aylık mali sonuçlara bakıldığında bankanın istikrarlı büyümesini bu dönemde de sürdürdüğü ifade edildi. 2013 yılının ilk 3 ayında Kuveyt Türk, 2012 yıl sonu ile kıyaslandığında aktiflerini yüzde 3.9 arttırarak 19 milyar 653 milyon Türk Lirasına çıkarttı Kullandırdığı fonları ise yüzde 5.8 oranında artarak 12 milyar 570 milyon TL’ye ulaştı.

Açıklamada ayrıca, 2013 yılının ilk üç ayında elde edilen 51 milyon TL karın etkisi ile öz kaynakların yüzde 1.9 artarak 1 milyar 717 milyon TL’ye yükseldiği ve toplanan fonların da yüzde 6.4 artarak 13 milyar 577 milyon TL’ye ulaştığı ifade edildi. Aynı dönemde sermaye yeterliliği rasyosu ise yüzde 13.76 olarak gerçekleşti.

“İnsan Kaynağı ve Teknolojiye yatırım yaparak karlı büyüme”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk UYAN, açıkladıkları bu ilk 3 aylık başarılı sonuçların Kuveyt Türk’ün Türkiye’deki katılım bankacılığı sektörünün en önemli temsilcisi olduğunu bir kez daha kanıtladığını ifade ederken, “ Sektörde kâr marjlarının daralacağını öngördüğümüz 2013 yılında, maliyet avantajı ve verimlilik odaklanılması gereken önemli alanlar olup, eş zamanlı olarak insan kaynağı ve teknolojiye yatırım yaparak kar etmek ve büyümek için gayret gösteriyoruz” dedi.

 
 
Click

Kuveyt Türk, “İşin Doğrusu” İle Denizli’ye Konuk Oldu

08.05.2013

Click

Kuveyt Türk, “İşin Doğrusu” İle Denizli’ye Konuk Oldu

08.05.2013

 

Kuveyt Türk’ün, Kobilerin istikrarlı büyümelerini sağlamaya yönelik olarak tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunduğu “Kuveyt Türk İşin Doğrusu” zirvesi Denizli iş dünyasını bir araya getirdi

 
 


Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın, “İşin Doğrusu; Etik Bankacılık ve Sağlam Finansal Kararlar” konseptiyle tecrübe, bilgi ve birikimlerini paylaştığı Anadolu bölge toplantıları şeklinde işletme sahipleriyle bir araya geldiği buluşmalarının Mart ayında Mersin’deki toplantısının ardından bir sonraki adresi; Denizli oldu.

Denizli Dedeman Park Otel’de düzenlenen etkinliğe, Kuveyt Türk Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, tüm Denizli Şubelerinin çalışanları ile Denizli iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, toplantıda yaptığı konuşmada “Bankacılıkta iç denetim, ahlaki denetim ve kişinin kendi denetimi en az bankaların yasal otoritelerle birlikte yürüttüğü dış denetim kadar önemlidir” dedi.

 
     
 

Denizli’de Kullandırılan Fonlar Toplanan Fonların Yüzde 119’u

Bugün itibariyle 229 şubeye ulaştıklarını, Kuveyt Türk’ün 1 şubeyle hizmet verdiği Denizli’ye büyük önem verdiğini vurgulayan Uyan, 2012 yılında Denizli şubesinde kullandırılan fonların, toplanan fonların yüzde 119’unu oluşturduğunu söyledi. Denizli‘de ihracatçılara iki müjdesi olan Ufuk Uyan, Katılım Bankacılığı presipleri çerçevesinde ihracatın finansmanına yönelik yeni bir ürün geliştirdiklerini, öncelikle teyiden akreditif karşılığı ihracat yapan girişimcilerin finansman ihtiyacını karşılayacaklarını daha sonra sırasıyla avalle poliçe karşılığı doğrudan yurt dışı plasman riskini almak kaydıyla finansman sağlayacaklarını belirtti.

Bunun ihracata çok büyük faizsiz bir destek olduğunu kaydeden Ufuk Uyan, ayrıca Katılım Bankaları Birliği olarak Eximbank kaynaklarına faizsiz esasta ulaşmak için çalışma yaptıklarını da hatırlattı.

 
 


Kobi’lere Yeni Kaynaklar Oluşturulu

Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan sunumunda; geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen 960 Milyon TL’lik sermaye artırımı ile bankacılık sektörünün ilk 10’unda yer alma vizyonuna daha rahat ulaşacaklarına değindi. Yeni şube ve istihdam konusunda da istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerini, bu şekilde Türkiye’ye önemli bir katma değer sağlayacaklarını ifade etti.

 
     
 

Mehmet Oral; “En Öneli Kaynak; Nakit”

Bireysel ve İşletme Bankacılık Grubu’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, katılımcılara yönelik olarak yaptığı sunumda farklı sektörlerdeki birçok firmayla yıllardır sürdürdükleri finansal deneyimlerini örnekleriyle paylaştı. Bir firmanın ayakta kalabilmesi için en önemli kaynağının nakit olduğuna dikkat çeken Oral, güçlü bir nakit akışı için ilk önce, “İşletme sermayeniz yeterli mi?”, “Ödeme ve alacaklarınızın vadesi uyumlu mu?” ve “Hazırda kullanılabilecek ek fon kaynaklarınız var mı?” sorularına cevap vermek gerektiğini belirtti.

 
 
Click

Ana Ortağımız Kuwaıt Fınance House’un İlk Çeyrekte Net Karı; 66.3 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

24.04.2013

Click

Ana Ortağımız Kuwaıt Fınance House’un İlk Çeyrekte Net Karı; 66.3 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

24.04.2013

 

Kuwait Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al-Khodairi, 2013 yılının ilk üç aylık döneminde mevduatın yüzde 6 ve toplam aktiflerin de yüzde 5 büyüdüğünü açıkladı.

 
 


Kuwait Finance House’un (KFH) 2013 yılı ilk çeyrek dönemine ilişkin rakamsal sonuçlarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Al-Khodairi, net karın 66.3 milyon Kuveyt Dinarı olduğunu ifade ederken, bu dönemde toplam gelirlerin de 224.5 milyon Kuveyt Dinarı’na ulaştığını dile getirdi.

 
     
 

Kuwait Finance House’un (KFH) 2013 yılı ilk çeyrek dönemine ilişkin rakamsal sonuçlarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Al-Khodairi, net karın 66.3 milyon Kuveyt Dinarı olduğunu ifade ederken, bu dönemde toplam gelirlerin de 224.5 milyon Kuveyt Dinarı’na ulaştığını dile getirdi.

 

 
 
Click

Kuveyt Türk İsmi Nereden Geliyor?

10.04.2013

Click

Kuveyt Türk İsmi Nereden Geliyor?

10.04.2013

 
 
 
 

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş, ismindeki “Türk” kelimesini Bakanlar Kurulu Kararıyla almıştır (Resmi Gazete Tarih ve Sayısı 9 Ekim 1988 ve 19954 BAKANLAR KURULU KARARI (KARAR SAYISI: 88/13357). 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 46. maddesinin 3. fıkrasına göre “Türk”, “Cumhuriyet” ve “Milli” kelimeleri ticaret unvanına ancak Bakanlar Kurulu Kararıyla konulabilmektedir. Bankamızın unvanı da yukarıda tarih ve sayı numarası verilen Bakanlar Kurulu Kararıyla ticaret unvanımıza konulduğundan ticaret unvanımızda bulunan “Türk” kelimesinin mevcudiyeti 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na uygundur.

     
 
 
Click