Kuveyt Türk, sermayesini 960 milyon TL artırarak 2 milyar 60 milyon TL’ye çıkarıyor!

02.04.2013

Click

Kuveyt Türk, sermayesini 960 milyon TL artırarak 2 milyar 60 milyon TL’ye çıkarıyor!

02.04.2013

 

Kuveyt Türk, ana iştiraki KFH’nin finansal desteği ile Türk bankacılık sektörüne 960 milyon TL’lik ilave sermaye koyuyor. Kuveyt Türk, alınan Genel Kurul kararına göre sermayesini 3 ay içinde 600 milyon TL, sonraki 15 ay içinde de 360 milyon TL olmak üzere toplamda 960 milyon TL artırarak 2 milyar 60 milyon TL’ye çıkaracak.

Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Ana hissedarımızın desteğiyle yapacağımız sermaye artırımıyla katılım bankacılığı Türkiye’de önemli bir eşiği atlamış olacak. Toplam 960 milyon TL’lik sermaye artırımı, bankacılık sektörünün ilk 10’unda yer alma vizyonumuzla örtüşüyor. Artık bu hedefimize daha rahat ulaşacağız. Güçlenen sermaye yapımızla Türkiye’ye önemli bir katma değer sağlayacağız” dedi.

 
 
 

Katılım bankacılığının Türkiye’deki güçlü temsilcisi Kuveyt Türk, ana iştiraki KFH’nin (Kuwait Finance House) finansal desteğiyle sadece Türk bankacılık sektörü için değil ülke ekonomisi için de büyük bir önem taşıyan sermaye artırımına gidiyor. Kuveyt Türk’ün sermaye artırımıyla ilgili olarak 2 Nisan 2013, Salı günü İstanbul’da basın toplantısı düzenlendi. Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda sermaye artırımının yanında bankanın finansal performansı ve önümüzdeki döneme ait planlamalarının yanında sektördeki en son gelişmeler de ele alındı.

     
 

720 milyon TL’si nakit olacak

 
 
 

Kuveyt Türk’ün 28 Mart 2013 tarihinde yapılan Genel Kurur kararına göre banka sermayesini kademeli bir şekilde toplam 960 milyon TL artıracak. Kuveyt Türk’ün sermayesi böylelikle 1 milyar 100 milyon TL’den 2 milyar 60 milyon TL’ye yükselecek. Artırılacak olan sermayenin birinci kısım ödemesi ortaklar tarafından 3 ay içinde 600 milyon TL, ikinci kısım ödemesi isi yine ortaklar tarafından 15 ay içinde 360 milyon TL şeklinde olacak. 960 milyon TL’lik ilave sermayenin 720 milyon TL’lik kısmı nakit, 240 milyon TL’si ise iç kaynaklardan yapılacak. Nakit artışı da yine iki dilim şeklinde yapılacak.

     

Birinci dilimde ilk olarak Mayıs 2013 sonuna kadar 360 milyon TL ve ikinci dilimde de Mayıs 2014 sonuna kadar 360 milyon TL ortaklarca ödenecek. Kuveyt Türk, en son geçtiğimiz yıl 150 milyon TL’lik sermaye artırımına gitmişti. Yapılacak yeni sermaye artırımı, bankanın hissedar yapısı göz önüne alındığında Körfez’den önemli bir sermaye girişi anlamına da geliyor.

 

“Güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğiz”

Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, toplantıda yaptığı konuşmada yapılacak sermaye artırımının katılım bankacılığını Türkiye’de çok daha güçlü bir konuma getireceğine dikkat çekti. Uyan, “Ana hissedarımızın desteğiyle yapacağımız sermaye artırımıyla katılım bankacılığı Türkiye’de önemli bir eşiği atlamış olacak. Toplam 960 milyon TL’lik sermaye artırımı, bankacılık sektörünün ilk 10’unda yer alma vizyonumuzla örtüşüyor. Artık bu hedefimize daha rahat ulaşacağız. Güçlenen sermaye yapımızla Türkiye’ye önemli bir katma değer sağlayacağız. Bünyemize girecek olan yüksek tutardaki yeni sermaye ile birlikte güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Yeni sermayemiz, hem ülkemize hem de bankamıza hayırlı olsun ” dedi.

 

Katar ve Erbil şubesi hizmete giriyor

 
 
 

Finansal performanslarının Kuveyt Türk’ün Türkiye’deki katılım bankacılığı sektörünün en önemli temsilcisi olduğunu gösterdiğini ifade eden Ufuk Uyan, yeni şube ve istihdam konusunda da istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerini ifade etti. Yurtdışı faaliyetleri konusunda da önemli adımlar attıklarını belirten Uyan, “Hazırlıklarına çok önceden başladığımız yurtdışındaki Katar ve Erbil şubemizi bu yıl içinde hizmete sokacağız. Ayrıca Almanya’da tam bankacılık lisansı başvurumuzu yaptık. Kuveyt Türk, uluslararası finans piyasalarının önemli temsilcilerinden olmaya devam edecek” diye konuştu.

     
 

“Rekabet, kaliteyi getirir”

Katılım Bankaları Birliği Başkanı sıfatıyla sektöre girmeye hazırlanan yeni şirketlerle de ilgili değerlendirme yapan Ufuk Uyan, “Türkiye ve dünyadaki katılım bankacılığına bakıldığında, sektörümüzün gerek ülkemizde gerekse dünyada ciddi anlamda önem ve ilgi odağı haline geldiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Bunun ardında yatan sistemin temelindeki farklılıktır. Faizsiz bankacılığın özünde, bir dünya görüşü olarak ahlaki sorumluluk yatar. İnsanları aldatmamak, haksız kazanç sağlamamak ve nihai anlamda bir ulusun ürettiği toplam servetin o ulusun bireyleri arasında göreceli de olsa belli bir denge içinde dağılımını sağlamak faizsiz bankacılığın temel hedefidir. Bu amaçla sektöre giren her yeni oyuncu da rekabeti artıracağı için hizmet kalitesi yükselecektir. Nihai tüketici, bu yeni gelişmelerden en çok faydalanacak kesimdir.” dedi. Uyan, bir başka katılım bankası ile birlikte çalışmayı hedefledikleri Bireysel Emeklilik Sektörü (BES) sürecinde de bir sorun olmadığını ve hazırlıklarını tamamlayıp gerekli onayı aldıktan sonra bireysel emeklilik sektörüne de farklı ürünleri ve üstün hizmet kalitesiyle yeni bir dinamizm getireceklerinin altını çizdi.

Bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı 0212 337 51 00

Ayben Cumalı 0212 337 52 13 / ayben.cumali@bersay.com.tr / 0544 844 68 05

 
 
Click

Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezinin Yeni Ofisi Ve Kuveyt Türk Çağrı Akademi Hizmete Girdi

20.03.2013

Click

Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezinin Yeni Ofisi Ve Kuveyt Türk Çağrı Akademi Hizmete Girdi

20.03.2013

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bankacılık sektöründeki ilk ve tek olma özelliği taşıyan Bilgi Teknolojileri Ar-Ge Merkezi’nin Konya’daki yeni merkezi açıldı

 
 
 

Kuveyt Türk, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında faaliyete geçirdiği Bilgi Teknolojileri Grubu içerisinde oluşturulan Ar-Ge Merkezi’nin Konya’daki yeni merkezinin ve Çağrı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Çağrı Akademinin açılışını Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Kurumsal ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Albayrak, Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir ve İç Anadolu Bölge Müdürü Bilal Göksu’nun yanı sıra çok sayıda akademisyenin katılımıyla gerçekleştirdi.

     

Açılışta bir konuşma yapan Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz; “Bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz Ar-Ge merkezimizle teknolojik bilgilerin ticari olarak kullanıma sunulması ve Türkiye’nin bu alandaki nitelikli işgücü istihdamına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz” dedi. Yaklaşık 600 metrekare alana sahip yeni ofisimizde, tam zamanlı personel ve yarı zamanlı öğrenci istihdamları yapmak sureti ile kapasite artımı yapmak, hem Türkiye’nin organik büyümesine destek vermek hem de bankanın bilgi teknolojileri departmanına ve şubelerine nokta atışı istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirten Yılmaz, “Genç ve dinamik bir insan kaynağı elde ederken, insan kaynakları adına yeni bir cazibe merkezi oluşturduk. Anadolu’ya da yatırım yaparak, üniversiteleri gerçek vakalarla yüzleştirme amacı ile aktif olarak hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ar-Ge merkezi tüm bankacılık sektöründe ilk ve tek

 
 
 

Üniversiteler ile işbirliğinin artırılması ve öğrencilere çalışma imkânları sunularak akademik projelerin desteklenmesi noktasında çalıştıklarını belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; “Bilimsel yöntemlerin, Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesindeki teknolojik ürün ve çözüm geliştirme süreçlerine sistematik olarak uygulanmasını sağlayabilmek amacıyla kurulan Bilgi Teknolojileri Ar-Ge Merkezimiz tüm bankacılık sektörü içerisinde ilk ve tek olma özelliği gösteriyor. “

   
 
 
 
Click

Kuveyt Türk, “İşin Doğrusu” İle Mersin’e Konuk Oldu

15.03.2013

Click

Kuveyt Türk, “İşin Doğrusu” İle Mersin’e Konuk Oldu

15.03.2013

 

Kuveyt Türk’ün, Kobilerin istikrarlı büyümelerini sağlamaya yönelik olarak tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunduğu “Kuveyt Türk İşin Doğrusu” zirvesi Mersin iş dünyasını bir araya getirdi

 
 


 

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın, “İşin Doğrusu; Etik Bankacılık ve Sağlam Finansal Kararlar” konseptiyle tecrübe, bilgi ve birikimlerini paylaştığı Anadolu bölge toplantıları şeklinde işletme sahipleriyle bir araya geldiği buluşmalarının 2013 yılında ilk adresi; Mersin oldu.

Mersin Hiltonsa Otel’de düzenlenen etkinliğe, Kuveyt Türk Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, tüm Mersin Şubelerinin çalışanları ile Mersin iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, faizsiz bankacılıkta mal veya hizmetin gerçek olması gerektiğini belirtirken, “Bankacılıkta iç denetim, ahlaki denetim ve kişinin kendi denetimi en az bankaların yasal otoritelerle birlikte yürüttüğü dış denetim kadar önemlidir” dedi.

     

Mersin’de Kullandırılan Fonlar Toplanan Fonların Yüzde 90’ı

 
 


Bugün itibariyle 227 şubeye ulaştıklarını belirten Uyan, Kuveyt Türk’ün 4 şubeyle hizmet verdiği Mersin’e büyük önem verdiğini vurguladı. Uyan, 2012 yılında Mersin şubelerinde kullandırılan fonların, toplanan fonların yüzde 90’ını oluşturduğunu söyledi.

Kobi’lere Yeni Kaynaklar Oluşturuluyor

Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan yaptığı sunumda, “Finansman modelimiz ve sistemimiz gereği, tamamen reel sektörle çalışıyoruz” dedi. Uyan konuşmasına şöyle devam etti “Bu yıl büyümenin yüzde 50’si ihracattan gelecek. İhracata yönelik finansman desteği oluşturmak maksatıyla TİM ( Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile ortak çalışıyoruz. Exim Bank kaynaklarının faizssiz şekilde müşterilerine ulaştırılması konusunda ürün geliştiriyoruz ve yakında katılım bankacılığı müşterilerimizin hizmetine sunacağız.”

     
 

Uyan, ayrıca Kuveyt Türk olarak geliştirdikleri ihracat finansmanı ürünlerini Mayıs ayı itibariyle hizmete sunacaklarını söyledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi finansman desteği için işbirliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Uyan, ihracatçıların sektör içerisinde çok ciddi pay almasını arzuladıklarını ifade ederken, ihracatçılarla kuracakları yakın ilişkilerin ekonomiye güç katacağını aynı zamanda rekabeti de artıracağına değindi.

Kuveyt Türk olarak KOBİ’ler için yeni kaynaklar oluşturmaya devam edeceklerini, uzun vade ve düşük maliyetli Sukuk gibi Murabaha gibi kaynakları önemli ekonomik ürün olarak değerlendireceklerini söyleyen Uyan, “Özel sektöre katkılarının yanı sıra cari açığa olumlu etkileri ve üreten Türk iş gücünün verimli ekonomik kaynak temini için bu tür kaynakları temin etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Mehmet Oral; “En Önemli Kaynak; Nakit”

Bireysel ve İşletme Bankacılık Grubu’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, katılımcılara yönelik olarak yaptığı sunumda; farklı sektörlerdeki birçok firmayla yıllardır sürdürdükleri finansal deneyimlerini örnekleriyle paylaştı. Bir firmanın ayakta kalabilmesi için en önemli kaynağının nakit olduğuna dikkat çeken Oral, güçlü bir nakit akışı için ilk önce, “İşletme sermayeniz yeterli mi?”, “Ödeme ve alacaklarınızın vadesi uyumlu mu?” ve “Hazırda kullanılabilecek ek fon kaynaklarınız var mı?” sorularına cevap vermek gerektiğini belirtti.

Kredi kartına borçlanmak ve tüketici kredisi çekip ödemeleri karşılamanın yanlışlığına da değinen Oral, nakit ve borç ilişkilerinin basit olması esasına vurgu yaparak, konuyu “Para Öncelikle Alacaklılarındır” diyerek özetledi. Konuşmasında, borç yönetiminin önemine dikkat çeken Oral, “Ticari borçlarınızın da maliyeti var. 12 ay sıra taksit 1 yıl vade değildir, bir malı vadeli almak karlılığa ciddi darbe olabilir” dedi. Firmaların ürünlerini fiyatlarken doğru dengeyi bulmalarını öneren Oral, kısa vadeli fonlarla uzun vadeli yatırımların da mümkün olamayacağını sözlerine ekledi.

 
 
Click

Kuveyt Türk'ten Kadın Girişimcilere Destek

06.03.2013

Click

Kuveyt Türk'ten Kadın Girişimcilere Destek

06.03.2013

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası, kadın girişimcilere destek olmak amacıyla bankacılık alanında kadın girişimcilerimizin kullanabileceği tüm bankacılık ürünlerini kapsayan bir paket çalışması gerçekleştirdi. Yalnızca kadın girişimcilere özel olarak tanınan imtiyazlar ile yatırım ve girişim yapma cesareti gösteren tüm kadınlara destek olarak, bankacılık ürünlerinde çok uygun çalışma şartları sunulacak.

Diğer bankalara örnek teşkil edebilecek bu çalışmayla, yalnızca kadın girişimcilere özel olarak tanınan imtiyazlar ile yatırım ve girişim yapma cesareti gösteren tüm kadınlara, bankacılık ürünlerinde çok uygun çalışma şartları sunarak destek olacak.

Kuveyt Türk İstanbul Esenler Şubesinin filizlerini attığı çalışmalar sayesinde, 6 Mart 2013 Çarşamba günü Bilecik’te ilk defa sunumu yapılan çalışmayla, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen organizasyon ile basına tanıtılan paket çalışması, Bilecik Şube Müdürü Fikret Aydın Bey’in katılımları ile tüm Türkiye’ye Bilecik’ten duyurusu yapıldı.

8 Mart Dünya kadınlar günü öncesinde sunulan bu çalışma ile başta Bilecik’teki kadın girişimciler olmak üzere tüm Türkiye’deki kadın girişimcilere destek verecek.

Oluşturulan paket çalışması ile yalnızca kadın girişimcilere has olarak işletme, araç, gayrimenkul kredilerinde oran ve dosya masrafı indirimleri, kiralık kasa ücretlerinde, pos komisyonlarında, DTS – DBS çalışma koşullarında özel indirimler, Faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi BES ‘te özel çalışma şartları ve daha birçok bankacılık ürünlerinde uygun çalışma şartları sunulmuştur.

Kuveyt Türk faizsiz bankacılık alanında sunmuş olduğu hizmetlerine bir yenisini ekleyip katılım bankaları arasındaki öncü konumunu perçinleyerek, kadın girişimcilere sunmuş olduğu imkânlar ile ülke ekonomisine desteğini Türk kadınına güvenini ortaya koymuştur.

Yapılacak olan bu çalışmanın tüm kadın girişimcilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

 

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Paket Çalışması

Kuveyt Türk’ten BİLECİK Kadın Girişimciler Kurulu ‘ne Özel Kampanya;

Paketten yararlanmak isteyen kadın girişimciler bulundukları ticaret odasından kadın kurulu üyesidir yazısı getirdiği takdirde hazırlanan paketten yararlanabileceklerdir.

1- Sadece kadın girişimcilere özel olarak işletme kredilerinde Min -5 orandan işlem yapılacaktır.

2- Sadece kadın girişimcilere özel olarak araç kredilerinde Min -5 oranlardan işlem yapılacaktır.

3- Sadece kadın girişimcilere özel gayrimenkul alımlarında Min -5 oranlardan işlem yapılacaktır. (Tapu kadının üzerine olmak şartıyla)

4- Sadece kadın girişimcilere özel gayrimenkul alımlarında dosya masraflarında %50 indirim yapılacaktır. (Tapu kadının üzerine olmak şartıyla)

5- Sadece kadın girişimcilere özel Ortak ATM Ücreti yok.

6- Sadece kadın girişimcilere özel Kiralık Kasa Ücreti %25 indirim yapılacaktır.

7- BİLECİK KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU vasıtasıyla gelecek olan müşterilerimize özel, altın günlerinde ayrıcalıklardan faydalanma imkânı.

8- Sadece kadın girişimcilere özel her ay 3 Adet Ücretsiz Çek Tahsilatı.

9- Sadece kadın girişimcilere özel İlk Çek Karnesi Ücretsiz.

10- Sadece kadın girişimcilere özel POS’ta Liste komisyon oranlarının 10 baz puan altında ve uygun bloke gün koşullarında çalışmaya başlayabiliriz.

Kuveyt Türk’ün ileri teknoloji özellikli POS’larında;

- GSM Faturası yok!

- Kira yok!

- Depozito yok!

- Sigorta Gideri yok!

- Başka Banka Kartlarından çekim yapıldığında uygulanan cezalar yok!

- Havale, EFT masrafı yok!

- Hesap işletim ücreti yok!

11- Faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’den yararlanma imkânı;

a- Sadece Kadın girişimcilere özel BİLECİK KADIN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU firmaları çalışanlarını BES yaptırmak isterse Grup Emeklilik kapsamında giriş aidat ücreti alınmayacaktır ayrıca kişi başı 50 TL teşvik verilecektir.(Kuveyt Türk Kredi kart ile ödeme yapıldığında)

b- Sadece Kadın girişimcilere özel BİLECİK KADIN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU vasıtasıyla Kuveyt Türk’e gelen BES yaptırmak isteyen bireysel kişilere 50 TL teşvik verilecektir. (Kuveyt Türk Kredi kart ile ödeme yapıldığında)

12- KUVEYT TÜRK BUSİNESS KART İLE BİLECİK KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU;

Peşin alımlarını taksitlendirme, ileri vadeli tek ödeme, ödemesiz dönemli taksit, otomatik fatura ödemesi, BİLECİK KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU aidatlarının ödenmesi işlemlerini yapabilir.

13- Sadece Kadın girişimcilere özel DTS-DBS de BİLECİK KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ‘na özel oranlardan çalışma imkânı

14- Sale Plus kredi kartında kart ücreti alınmayacaktır. (-e ekstre alındığında)

15- EFT ve HAVALE ücreti yok

16- Hesap işletim ücreti yok

17- MONEYGRAM ile yurtdışına uygun fiyatlardan para gönderme.

18- Tüm Kuveyt Türk ATM’lerinden Gramaltın çekebilme.

19- İnternet şubeden döviz ve altın alım satımlarında avantajlı kurlardan yararlanabilme imkânı sunulacaktır.

20- Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu referansıyla gelen müşterilere özel 2B arazilerine özel %100 finansman ve uygun maliyetle 10 yıla kadar vade imkânı

 
 
Click

Kuveyt Türk 2012 Yılında 250 Milyon Tl Kar Etti

24.02.2013

Click

Kuveyt Türk 2012 Yılında 250 Milyon Tl Kar Etti

24.02.2013

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2012 yılında karını; bir önceki yıla göre yüzde 28 artırarak 250 milyon Türk Lirasına çıkarttı

 
 


Geçtiğimiz yılsonu itibariyle fon artışında yüksek performans gösteren Kuveyt Türk, toplam fonlarını yüzde 29 artışla 12 milyar 755 milyon seviyesine yükseltti. Aktif büyüklük 2011 yılına göre yüzde 27 artışla 18 milyar 911 milyon Türk Lira olarak gerçekleşirken, krediler yüzde 14 artışla 11 milyar 882 milyon TL oldu.

2012 yılı içerisinde 40 yeni şube açan ve ilave 613 kişiye istihdam sağlayan Kuveyt Türk’ün yine aynı dönem için sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 13.97 olarak gerçekleşti.

     
 

2013 yılında yüzde 30’luk aktif büyüme hedefi

 
 


2013 yılında yüzde 30’luk bir aktif büyüme hedeflediklerini dile getiren Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan; 2013 yılında da on yıllık stratejileri çerçevesinde büyüme odaklı bir bankacılık faaliyeti icra edeceklerini ve yurt içinde 44 yeni şube açacaklarını kaydetti.

Genel Müdür Uyan; “ Bu yıl içinde aktif yönetimi ve varlık yönetimi alanlarına girmeyi planlıyoruz, bunun için gerekli çalışmalar devam etmekte. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 300 bin yeni bireysel müşteriye hesap açtık, bu yıl 400 bin yeni müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde daha çok KOBİ’ye ulaşma hedefindeyiz.” diye konuştu.

     
 
 
 
Click

Kuwaıt Fınance House’un 2012 Yılı Net Karı 87.7 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

19.02.2013

Click

Kuwaıt Fınance House’un 2012 Yılı Net Karı 87.7 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

19.02.2013

 

Kuwait Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Al-Khudairi, 2012 yılında toplamda 932.8 milyon Kuveyt Dinarı gelir sağladıklarını ve brüt karlarının ise 262 milyon Kuveyt Dinarı’na ulaştığını açıkladı

 
 


Kuwait Finance House’un (KFH) 2012 yılına ilişkin rakamsal sonuçlarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Al-Khudairi, toplam aktiflerinin 2011 yılına gore yüzde 9 artışla 14.7 milyar Kuveyt Dinarına, toplam mevduatın ise yine bir önceki yıla göre yüzde 6’lık bir büyüme ile 9.4 milyar Kuveyt Dinarına ulaştığını belirtti.

     
 
 


Al-Khudairi aynı açıklamada, KFH’ın öz kaynaklarının ise 2012 yılında 35.7 milyon Kuveyt Dinarı artarak 1.3 milyar Kuveyt Dinarına ulaştığını ifade etti. Mohammad Al-Khudairi elde edilen sonuçların; KFH’ın büyüme planlarının başarılı bir şekilde sürdüğünü gösterdiğini belirtirken, KFH’ın ayrıca şu anki güçlü yapısı sayesinde Kuveyt ile Türkiye, Malezya ve Bahreyn ile ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

     
 

 
 
Click