Silver Plus Borsada

21.05.2012

Click

Silver Plus Borsada

21.05.2012

     

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ihraç edilen, Türkiye'nin ilk faizsiz ı gümüş borsa yatırım fonu “KUVEYT TÜRK SILVER PLUS”, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başladı.

 

Silver Plus’ın borsada işlem görmeye başlaması nedeniyle İMKB’de düzenlenen “Gong Töreni”ne, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al Omar, Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Murat Çetinkaya ve banka üst yönetiminin yanı sıra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı İbrahim Turhan, İstanbul Altın Borsası Başkanı Osman Saraç ile sermaye piyasasının önemli şirket temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilen törende söz alan Genel Müdürümüz Ufuk Uyan, konuşmasında “Ülkemiz sermaye piyasalarına faizsiz esaslarda düzenlenmiş yeni ürünler sunma hedefimiz doğrultusunda, faizsiz esaslardaki ilk Gümüş Borsa Yatırım Fonu’nu ihraç etmekten mutluluk duyuyoruz. Malumunuz olduğu üzere, daha önce, yine bir ilk olan “GoldPlus Altın Borsa Yatırım Fonumuzu” yatırımcılarımıza sunmuştuk. Yatırımcılardan büyük ilgi gören ve geçtiğimiz dönemde en yüksek getiriyi sağlayan fonlar arasında yer alan Gold Plus gibi yeni ürünümüz “SilverPlus”ın da büyük ilgi göreceğinden eminiz” şeklinde konuştu.

                           
Click

İşin Doğrusu Konya’da

17.05.2012

Click

İşin Doğrusu Konya’da

17.05.2012

     

Bankamızın, “İşin Doğrusu; Etik Bankacılık ve Sağlam Finansal Kararlar” konseptiyle tecrübe, bilgi ve birikimlerini paylaştığı Anadolu bölge toplantıları şeklinde işletme sahipleriyle bir araya geldiği buluşmalarının yeni adresi; Antalya’nın ardından Konya oldu. Konya Dedeman Hotel’de düzenlenen etkinlikte, Genel Müdürümüz Ufuk Uyan, Genel Müdür Yardımcımız İrfan Yılmaz, Yeni Konya Bölge Müdürlüğü, Tüm Konya Şube Müdürlükleri ve ilgili departman müdürlüklerinden oluşan kalabalık bir Kuveyt Türk ekibi ile Konya İş Dünyası’nın temsilcileri hazır bulunurken, bölge basını da büyük ilgi gösterdi.


Genel Müdürümüz Ufuk Uyan, “Faizsiz Bankacılıkta risksiz bir gelir yoktur, risk ve gelir kardeştir” diyerek başladığı sunumunda, Faizsiz bankacılıkta mal veya hizmetin gerçek olması gerektiğinin altını çizerek, “Bankacılıkta iç denetim, ahlaki denetim ve kişinin kendi denetimi en az bankaların yasal otoritelerle birlikte yürüttüğü dış denetim kadar önemlidir” dedi. Konuşmasını faizsiz bankacılığın temel özelliklerini anlatarak sürdüren Ufuk Uyan, “Faizsiz Bankacılık riski dağıtır. Kriz söz konusu olduğunda uyarıları daha erken alır ve likidite krizlerinde daha likit bir pozisyon alabilir.“ diyerek konuklara Kuveyt Türk’ün bankacılık prensiplerinden bahsetti.

     
     

Bireysel ve İşletme Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız İrfan Yılmaz, farklı sektörlerdeki birçok firmayla yıllardır sürdürdükleri finansal deneyimlerini örnekleriyle paylaştı. Bir firmanın ayakta kalabilmesi için en önemli kaynağının nakit olduğuna dikkat çeken Yılmaz, güçlü bir nakit akışı için ilk önce, “İşletme sermayeniz yeterli mi?”, “Ödeme ve alacaklarınızın vadesi uyumlu mu?” ve “Hazırda kullanılabilecek ek fon kaynaklarınız var mı?” sorularına cevap vermek gerektiğini belirtti.

 

Click

Kuveyt Türk’ten bir ilk daha, “ Altın Köşe”

16.05.2012

Click

Kuveyt Türk’ten bir ilk daha, “ Altın Köşe”

16.05.2012

     

“24 Ayar Bir Ürünümüz Altın Köşe”, Ümraniye Belediyesi nikâh salonunda düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de bir ilk olan ürünü “Altın Köşe”nin lansmanını Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz’ın katıldığı bir basın toplantısı ile gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi nikâh salonunda düzenlenen toplantıda, altın veren kiosk ve işleyişi anlatıldı. Ayrıca toplantıda; Kuveyt Türk’ ün 2012 yılı Altın Bankacılığı ürün ve hizmetleri ve önümüzdeki döneme ait hedefleri açıklandı.


Toplantıda söz alan Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Altın bankacılığı noktasında çok önemli hedeflerinin olduğunu vurgularken, “450 Milyar TL büyüklüğündeki atıl bir kaynağı kısmen de olsa ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Bilindiği gibi Türkiye'de nüfusun yarısının banka hesabı yok. Bankacılık sisteminin dışında kalmış bir yatırımcı topluluğunu sistem içerisine alarak hesap sahibi yapmak amacındayız. Altın konusunda en yenilikçi banka olarak, bu kaynağın sağlayacağı büyüme, üretim ve istihdam artışına, kayıtlı ekonomiye sağladığımız katkıya dikkatinizi çekmek isteriz” şeklinde konuştu. Altına kar payı dağıtan ilk banka olduklarının altını çizen Yılmaz, 2007 yılından beri altın bankacılığı yaptıklarını hatırlattı.

     
     

Kuveyt Türk’ ün altın hesabı olan müşteri sayısı 98 bin ve pazar payı yüzde 13

Kuveyt Türk’ ün altın hesabı olan müşteri sayısının 98 bin ve pazar payının da yüzde 13 olduğunu açıklayan Yılmaz, ”21,5 ton altın mevduatına sahibiz. Son 15 ayda 1,6 ton hurda altın topladık, altına dayalı 15 farklı ürünümüz var. Altın Köşe ile yine bir ilke imza atmış bulunuyoruz” dedi.

Kuveyt Türk Bireysel ve İşletme Bankacılığı Grup Müdürü Mustafa Dereci;

“Altın Köşe hizmeti ile kuyumcu arama derdine, düğüne giderken altın almayı unuttum demeye son vereceğiz. Altın Köşe ile kredi kartını kullanarak gram altın almaya imkân vereceğiz. Hem de zaman ve mekâna göre değişmeyen kur fiyatı avantajıyla” şeklinde konuşan Dereci, “Altın Köşe” sayesinde günün her saati kredi kartı ile gram altın alınabileceğini, bunun için kredi kartını takıp, ilgili ekranı kullanmanın yeterli olacağını belirtti.

Gram altın nasıl alabilirsiniz?

Altın Köşe’de, herhangi bir bankanın kredi kartı ile altın satın alınabiliyor. Ekrandan dil seçimi yapılıyor, alınacak gram altın tipini seçiliyor, kredi kartını takıp, şifre giriliyor ve gram altın ile dekont cihazın ön gözünden alınıyor. Her seferde bir ürün alınabilen cihaz, şu an için sadece kredi kartıyla hizmet veriyor ancak pek yakında bu cihazda nakit kullanarak da altın alınabilecek. Altın Köşe’den altın alırken işlem ücreti dışında ekstra bir ücret alınmıyor.

Altın Köşe’ye nasıl ulaşılacak?

Şu an için İstanbul’da, Ümraniye, Pendik, Kâğıthane; Ankara’ da, Keçiören nikâh salonlarında hizmet veriyor. Çok yakında Türkiye’de genelinde birçok noktada yer alacak.

Altın Köşe’den alınan altınlar şubelerde ya da kuyumcularda bozdurulabiliyor mu?

Altın Köşe’den alınan altınlar Kuveyt Türk şubelerinde veya kuyumcularda rahatlıkla bozdurabiliyor. Altın Köşe’de satılan altınların değeri; altının o anki kur fiyatına göre belirleniyor. Altın Köşe’de 3 Tip Altın (Çocuk Temalı 1 Gr. Altın, Evlilik Temalı 1 Gr. Altın, 1 Gr. Hediye Temalı Altın) bulunuyor.

      
Click

Katılım Endeksi Borsa Yatırım Fonu

15.05.2012

Click

Katılım Endeksi Borsa Yatırım Fonu

15.05.2012

Katılım bankacılığı prensiplerine uygun Türkiye'nin ilk "Hisse Senedi Borsa Yatırım Fonu" açıldı. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Click

Vakıf Mirasına Sahip Çıkıyoruz

08.05.2012

Click

Vakıf Mirasına Sahip Çıkıyoruz

08.05.2012

     

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen "Vakıflar Haftası"nın açılışı, TBMM'de düzenlenen törenle yapıldı. Törenlerde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından Genel Müdürümüz Ufuk Uyan'a plaket verildi. Bülent Arınç, törende yaptığı konuşmada, büyük milletler ve medeniyetleri, "kökü derinlerde olan bir çınara" benzetti. Bülent Arınç, Türkiye Cumhuriyeti olarak, geleceğe doğru emin ve kararlı adımlarla ilerlerken, tıpkı bir çınar gibi güçlerini, gıdalarını, direnç ve gelecek vizyonlarını, kadim medeniyetlerine ulaşan köklerden aldıklarını ifade etti.


"Üzerinde yaşadığımız toprakları geleceğe güvenli bir şekilde aktarabilmek, gelecekte de güçlü bir devlet olabilmek için vatan dediğimiz bu kutsal toprakların geçmişine, mirasına, eserlerine sahip çıkmalıyız" diyen Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün bu misyona, diğer bütün kurumlardan daha fazla sahip çıktığını, bu yarışta herkesten daha fazla güç ve emek harcadığını anlattı. Her vakfı kuran vakfiyenin duasının yanı sıra, bedduasının da bulunduğuna dikkati çeken Arınç, "Bedduasından kaçmak, duasına ve sevabına nail olmak, asıl kahramanlık budur" diyerek sözlerine devam etti.

     
     

Sanayici ve işadamlarının törende bulunduğunu, bunlar arasında Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Hüsnü Özyeğin ve Mehmet Ali Aydınlar’ın olduğunu söyledi. Arınç, Ufuk Uyan, Hüsnü Özyeğin ve Mehmet Ali Aydınlar’ın, takdir edilecek, alkışlanacak bir davranışla, vakıflara ait eserlerin birçoğunu imkânları ölçüsünde restore ettiğini ve büyük masraflarla bazı eserleri hayata döndürdüklerini bildirdi. Bütçeleriyle, 3 bin 600 eseri ayağa kaldırmanın mümkün olmadığını belirten Arınç, dostların gayretiyle, vakıflarda büyük bir devrim yaşadıklarını dile getirdi ve Ufuk Uyan, Hüsnü Özyeğin ve Mehmet Ali Aydınlar’a teşekkür plaketi verdi.

 

Bülent Arınç, sözlerini, "Vakıfları sevelim, vakıflara hizmet edelim, vakıfların insanlığın ortak mirası olması nedeniyle yüzyıllar sonrasına, tekrar büyüyerek, güçlenerek devam etmesi için bütün imkânlarımızı kullanalım" çağrısıyla tamamladı.

 

                 
Click

Kuwait Finance House’un İlk Çeyrekte Net Karı; 20.1 Milyon Kuveyt Dinarı

27.04.2012

Click

Kuwait Finance House’un İlk Çeyrekte Net Karı; 20.1 Milyon Kuveyt Dinarı

27.04.2012


Kuwait Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Sameer Al-Nafisi, 2012 yılının ilk üç aylık döneminde mevduatın yüzde 11.4 ve toplam aktiflerin de yüzde 11.2 büyüdüğünü açıkladı Kuwait Finance House’un (KFH) 2012 yılı ilk çeyrek dönemine ilişkin rakamsal sonuçlarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Al-Nafisi, net karın 20.1 milyon Kuveyt Dinarı olduğunu ifade ederken, bu dönemde toplam gelirlerin de 182.8 milyon Kuveyt Dinarı’na ulaştığını dile getirdi.

Yapılan açıklamada; aynı dönemde toplam karın 57.4 milyon Kuveyt Dinarına ulaştığı belirtilirken, öz kaynakların ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.1’lik artışla 1.3 milyar Kuveyt Dinarı’na ulaştığı ifade edildi.

     
Click