Kuveyt Türk ATCEX 2012 Fuarında

26.04.2012

Click

Kuveyt Türk ATCEX 2012 Fuarında

26.04.2012

     

Kuveyt Türk, Türkiye ve katılımcı Arap ülkeleri arasında 500 milyon dolarlık ticaret ve turizm anlaşmalarının yapılmasının beklendiği 1. Türk-Arap Turizm Buluşması-ATCEX 2012 Fuarı’ndaydı. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı ATCEX 2012 Fuarı’nda Bankamız da yer aldı. Fuar programı konuşmacılarından Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yanı sıra, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursaspor Teknik Direktörü ve Kulüp Başkanı, önde gelen iş adamlarının ve devlet erkanının da ziyaret ettiği standımızda ürün ve hizmetlerimiz Arap-Türk ticaret ve turizm dünyasına tanıtıldı.


Bursa Valiliği ve Arap Turizm Örgütü (ATÖ) işbirliği ile düzenlenen 1. Türk-Arap Buluşması ATCEX 2012, Bursa Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

21 Arap ülkesinin katıldığı etkinlik ile Türkiye ve katılımcı Arap ülkelerindeki turizm endüstrisinin geliştirilmesi ve istihdamı artırma gibi birçok alanda işbirliğine kaynak oluşturdu. Program kapsamında düzenlenen fuara 21 Arap ülkesi iştirak etti. Merinos Atatürk Kültür Merkezi'ndeki fuarda 300 stant yer aldı.

     
Click

Kuveyt Türk, 2012 Yılı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

19.04.2012

Click

Kuveyt Türk, 2012 Yılı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

19.04.2012

     

2012 yılı Kuveyt Türk Olağan Genel Kurul toplantısı, 18 Nisan 2012 Çarşamba günü, yönetim kurulu, üst yönetim ve genel kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem maddeleri paralelinde, “Sağlam Bankacılık” iş modeliyle sürdürülen istikralı büyümenin 2011 değerlendirmesi yapıldı. Yönetim kurulu üyeleri ile beraber genel kurul üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, 2011 yılı toplam aktiflerini %54 artıran bankamızın 195 milyon TL’lik net kârı tüm üyelere resmi olarak ilan edildi.

 

Genel Kurulda, elde edilen bu kârdan ortaklara 16 milyon TL nakit temettü ödenmesine ve kalan kârdan, 150 milyon TL sermaye artışı yapılarak, karşılığında ortaklara bedelsiz hisse verilmesine karar verildi.

Genel Müdürümüz Ufuk Uyan, genel kurulda yaptığı konuşmada; 2011 yılı için net kârda yüzde 22’lik artış sağlayarak belirlenen tüm bankacılık hedeflerine ulaşıldığını belirtirken, 2012 yılı için de büyüme ivmesinin yukarıya doğru devam ettirileceğini söyledi. Uyan, özellikle kıymetli madenler piyasasında gerçekleştirilen yenilikçi ürünler ve şube sayısındaki artışla katılım bankacılığının büyümesine öncülük edeceğimizi ifade etti.

Click

Bağımsız Denetim Kuruluşu Değişikliği hk.

19.04.2012

Click

Bağımsız Denetim Kuruluşu Değişikliği hk.

19.04.2012

Bankamız ile Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. (Ernst & Young) arasında akdedilen bağımsız denetim sözleşmesinin, 2011 hesap dönemi itibariyle sona ermesi ve “Bankalarda Bağımsız Denetim Gerçekleştirecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri hakkında Yönetmelik’’in 12. maddesi uyarınca, Bankamızın 2012 hesap dönemi itibariyle bağımsız denetçi rotasyonu uygulama zorunluluğu bulunması nedeniyle, 21.02.2012 tarihli Bankamız Yönetim Kurulu Toplantısında, 2012-2013-2014 hesap dönemlerinin denetimini kapsayacak şekilde DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A. Ş.(Deloitte Touche) bağımsız denetim kuruluşu olarak seçilmiş ve 18.04.2012 tarihli Genel Kurul Toplantısı’nda Ortaklarımızın bilgilerine sunulmuştur.”

Click

Kuveyt Türk Antalya İş Dünyası ile Buluştu

06.04.2012

Click

Kuveyt Türk Antalya İş Dünyası ile Buluştu

06.04.2012

     

Kurumumuzun Antalya iş dünyası ile bir araya geldiği “Etik Bankacılık ve Sağlam Finansal Kararlar” konulu toplantı, 4 Nisan 2012 Çarşamba akşamı, Ramada Plaza Antalya Otel’de gerçekleşti. Kuveyt Türk’ün geçtiğimiz yıllarda Elazığ ve Adana’da gerçekleştirdiği iş dünyası buluşmaları son olarak Antalya’da düzenlendi.

Etik bankacılık anlayışını işin doğrusunu gerçekleştirerek sağlam bankacılık modeliyle uygulayan Kuveyt Türk’ün, tecrübe, bilgi ve birikimlerini işletme sahipleriyle paylaştığı toplantıda, Genel Müdürümüz Ufuk Uyan ve İrfan Yılmaz katılımcılara birer sunum yaptı.

İş dünyası temsilcilerine sağlam finansal kararlar almak yönündeki tecrübelerin aktarıldığı toplantıya, iş dünyasının yanı sıra bölge basını da büyük ilgi gösterdi.


Kuveyt Türk’ün, Faizsiz Bankacılık Uygulamaları ve kuruma özel ürün ve hizmetlerini daha iyi anlatmak, karşılıklı görüş ve fikirleri paylaşmak amacıyla düzenlediği bölge buluşmaları kapsamında gerçekleşen toplantıda, ağırlıklı olarak faizsiz bankacılığın temel özellikleri ve Kuveyt Türk’ün ülke ve uluslararası arenadaki girişimleri ve hizmetleri anlatıldı.

Türkiye genelinde yaygınlaşan şube ağına ilişkin bilgi ve hedefler ve buna paralel olarak ağırlıklı KOBİ’lere yönelik ürün ve hizmetlerin konu edildiği toplantıda, Genel Müdürümüz Ufuk Uyan etkili bir sunum yaparak merak edilen konuları cevapladı.

     

 

Ekonomik koşullar ne olursa olsun kullandırılan kredilerin erken geri çağırılmadığını, hiçbir müşteriden hesap işletim ücreti alınmadığını, kredi sözleşmelerine sadık kalınarak vade, oran ve koşullarda hiç değişiklik yapmadıklarını vurgulayan Uyan, müşterilerine maliyetleri tam, açık ve net olarak bildirdiklerinin altını çizdi.

Toplantıya bir sunumla katılan Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, farklı sektörlerdeki birçok firmayla yıllardır sürdürdükleri finansal deneyimlerini paylaştı. Yılmaz, sağlam finansal kararlar almak ve sağlam adımlarla büyümek için, nakit yönetimi, borç yönetimi, yatırım, kârlılık ve ihtiyat unsurlarına dikkat çekti.

Click

Kuveyt Türk’ten Lider Yetiştiren Akademi; Sağlam Bankacılık Liderler Akademisi

30.03.2012

Click

Kuveyt Türk’ten Lider Yetiştiren Akademi; Sağlam Bankacılık Liderler Akademisi

30.03.2012

     

Kuveyt Türk, nitelikli yönetici yetiştirmeye yönelik özel İK programını “Sağlam Bankacılık Liderlik Akademisi” unvanıyla güncelleyerek 2012 ilk eğitim dönemini başlattı.

İlk bilgilendirme toplantısı 26 Mart 2012’de İstanbul Sürmeli Otel’de yapılan Akademinin açılışı ise 28 Mart 2012 Çarşamba günü Sn. Ufuk Uyan’ın verdiği konferans ile Kuveyt Türk Genel Müdürlük Binasında yapılan etkinlikle gerçekleştirildi.

 

Nitelikli insan kaynağında etkin bir yapı oluşturmayı en önemli iş hedefi olarak gördüklerini söyleyen Bankamızın İnsan Kaynakları Grup Başkanı Mehmet Oral, “Önümüzdeki dönemde açılacak olan şubelerimizin yöneticilerini iç bünyemizden yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu proje doğrultusunda son 5 yılda eğitim ve koçluk uygulamaları ile liderlik yetilerini ölçümlediğimiz ve başarılı olan 150 şube müdürünü atadık” şeklinde konuştu.

Sağlam Bankacılık Liderlik Akademisi’nin 2018 yılına kadar 500 yeni şube müdürü yetiştirmesi planlanıyor.

Click

Çağrı Merkezi Kalitesine Çifte Tescil

27.03.2012

Click

Çağrı Merkezi Kalitesine Çifte Tescil

27.03.2012

‘Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ 8’i banka olmak üzere toplam 33 çağrı merkezinin katıldığı ‘Kalite Ligi’ araştırmasında Şubat Ayı birincisi olarak kalitesini tescilledi.

Kalite Ligi, ABD merkezli Telephone Doctor TM Inc.‘in Türkiye temsilcisi tarafından bağımsız olarak organize edilmektedir. Bu platform çerçevesinde, kurumların çağrı merkezlerine ay içerisinde farklı senaryolar ile farklı saatlerde gizli müşteri aramaları ve bu arama sonuçlarına göre başarı değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Bununla birlikte Çağrı Merkezimiz, Kalite ve Strateji İzleme Müdürlüğü’nce her ay yaptırılan ‘Çağrı Merkezi Gizli Müşteri Araştırmaları’ ve ‘Rakip Banka Analizleri’nde de birinci Sırada çıkarak Kalite Ligi başarısını teyid etti.

Göstermiş olduğu başarıdan dolayı Çağrı Merkezimizi tebrik eder, kurumumuzun hizmet kalitesinde tüm sektörlere örnek olacağı günlerin çok yakında olduğunun habercisi olan bu başarının artarak devamını dileriz.

Click