Adres Teyidi

05.12.2008

Click

Adres Teyidi

05.12.2008

Değerli Müşterimiz, Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yayımlanan "Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik" ile hesap açılışlarında kimlik ve adres tesbitine ilişkin yeni yükümlülükler getirilmiştir. Yönetmelik ile, yeni açılacak hesaplar yanında, bankalarda daha önce hesap açtırmış olan müşterilere ait bilgilerin de en geç 30 Haziran 2009 tarihine kadar Yönetmeliğe uygun hale getirilmesi istenmektedir. Bu yasal gereklilik kapsamında, daha önce hesap açtırırken beyan ettiğiniz adres bilginizin teyidi amacıyla, adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren hizmete ilişkin olan bir faturanın (ibraz tarihinden önceki üç aylık döneme ait), Yerleşim Yeri Belgesinin ya da herhangi bir kamu kurumundan alınan adresi gösterir bir belgenin en geç 30 Haziran 2009 tarihine kadar hesabınızın bulunduğu şubemize ibraz edilmesi ve kimlik tesbitine ilişkin var ise diğer eksik bilgilerinizin tamamlanması gerekmektedir. 1 Temmuz 2009 sonrası işlemlerinizin aksamaması için bilgi ve belgelerinizi belirtilen yasal süre içinde tamamlamanız için şubemizle temasa geçmenizi önemle rica ederiz.

Click

Kuveyt Türk, katılım bankaları arasında bir fark yaratarak diğer döviz cinslerine kar payı dağıtmaya başladı.

03.12.2008

Click

Kuveyt Türk, katılım bankaları arasında bir fark yaratarak diğer döviz cinslerine kar payı dağıtmaya başladı.

03.12.2008

Artık YTL, USD, EUR dışında diğer döviz cinslerindeki birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz Swaplı Katılma Hesabınız var.Bu üründen faydalanmak isteyen müşterilerimiz katılmak istedikleri havuz cinsine ve işlemin vadesine karar verecekler, bu karar verme sürecinde tahmini getiri oranları yol gösterici olacaktır. İlk olarak İngiliz Sterlini (GBP) ile İsviçre Frangı'na (CHF) açılacak olan bu hesaplarda USD ve EUR katılma havuzları kullanılacaktır. Swaplı Katılma hesaplarında toplanan fonlar müşterimiz tarafından seçilen havuza katılarak faizsiz bankacılık ilkeleri doğrultusunda işletilir. Müşterilerimiz vade sonunda kar elde edebileceği gibi zarar da edebilir.

Click

Vadeli döviz işlemlerinde alım satımını yaptığımız döviz cinslerini arttırdık.

03.12.2008

Click

Vadeli döviz işlemlerinde alım satımını yaptığımız döviz cinslerini arttırdık.

03.12.2008

Artık İngiliz Sterlin'i, İsviçre Frangı veya Japon Yeni gibi döviz türleriyle çalışan müşterilerimiz de döviz kurunu sabitleyebilecek.Yaklaşık bir yıl önce Vadeli Döviz İşlemlerine başlayan Kuveyt Türk, bu ürününde müşterilerine daha iyi bir hizmet vermek için alım ve satımı yapılan döviz cinslerine İngiliz Pound'unu İsviçre Frangı'nı ve Japon Yeni'ni ekledi. Vadeli döviz işlemlerinde yalnızca TL / döviz işlemlerinde değil, farklı parite işlemlerinde de uygulanabilir olması farklı dövizlerle çalışan müşterilere büyük avantaj sağlayacaktır. Özellikle döviz alım satımı ile uğraşan, ihracat ve ithalat yapan işletmeleri ilgilendiren bu uygulama ile Kuveyt Türk, müşterilerini ekonomideki belirsizlikler nedeniyle kurlarda ortaya çıkabilecek ani iniş ve çıkışlardan korumayı amaçlıyor.

Click

Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan Dokuz Ayda % 53 Net Kar Artışı

12.11.2008

Click

Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan Dokuz Ayda % 53 Net Kar Artışı

12.11.2008

2007 yılını %109'luk net kar artışı ile kapatan Kuveyt Türk, bu başarısını 2008 yılında da devam ettirerek 84,7 milyon YTL net kara ulaştı. Özkaynaklar toplamı %71 artış göstererek 666 milyon YTL, Aktif toplam ise %28 artışla 4,9 Milyar YTL' ye yükseldi. Toplanan fonlar %21 artışla 3,5 Milyar YTL olarak gerçekleşti. Ayrıca nakdi krediler toplamı ilk dokuz ayda 4,2 Milyar YTL seviyesine yükselirken, gayri nakdi krediler toplamı 2,8 Milyar YTL oldu. Kuveyt Türk'ün, 2007 yılında 260 milyon YTL olan sermayesi, 2008 yılında yapılan genel kurulda %92 artışla 500 milyon YTL' ye yükseltilmişti. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Kuveyt Türk'ün Türk Bankacılık Sektöründeki 20 yıllık istikrar ve öncü rolüne değinerek, kar marjlarındaki gelişme, gelirlerdeki artış ve krediler ile mevduatta pazar payını arttırdıklarını kaydetti. Ufuk Uyan, sözlerinin devamında hedeflendiği gibi yurt içinde ve yurt dışındaki finansman, özellikle gayri nakdi finansman hacmindeki büyümenin, faaliyetlerin getirisi ve öz kaynak karlılığına etkisinin büyük olduğunu vurguladı.

Click

Kuwait Finance House'dan 2008 Yılı 3. Çeyrekte Toplam 1,74 Milyar USD Kar.

27.10.2008

Click

Kuwait Finance House'dan 2008 Yılı 3. Çeyrekte Toplam 1,74 Milyar USD Kar.

27.10.2008

Geçen yılın aynı döneminde 1,4 Milyar USD kâr elde ettiklerini belirten Bader Al-Mukhaizeem, aynı döneme mukayese ile kar performanslarında net %25 artış olduğunu kaydetti. KFH'nin toplam aktifleri geçen yılın aynı dönemine göre %28 artarak 40 milyar dolara ulaştı. 2008 yılının 3. çeyreğinde bankanın aktif karlılığı %3, öz kaynak karlılığı yıllık bazda %24 oldu. Al-Mukhaizeem yaptığı açıklamada "Üçüncü çeyreğe ait mali tablolara göre, KHF'nin gelirlerinin %90'ından fazlası, bütçe hedef ve planlarından kaynaklanan faaliyet kârıdır, dolayısıyla KFH'nin metodolojisinin sağlam ve başarılı olduğunu, gücünü ve büyüklüğünü göstermektedir. KFH'nin çalışma stratejisi, kurumu müşteri fonlarının emanet kabul edildiği ve yatırımlarda azami dikkatin sarf edilmesini gerektiren İslami yatırım kavramı ile çelişen, yüksek riskli piyasalardan uzak tutmuştur. Dolayısıyla KFH dengeli büyümenin ve istikrarın hakim olduğu bölgelere, örneğin Güney Asya Ülkelerine ve Çin'e yönelmiştir" dedi.

Click

Kuveyt Türk'e STP Mükemmellik Ödülü

07.05.2008

Click

Kuveyt Türk'e STP Mükemmellik Ödülü

07.05.2008

Kuveyt Türk'e STP Mükemmellik Ödülü

Dünyanın en büyük uluslararası bankalarından Londra merkezli Standard Chartered Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası'na STP Mükemmellik Ödülü (Straight Through Processing – Uçtan Uca Otomasyon) verdi.
Kuveyt Türk bu ödüle, 2007 yılında Standard Chartered Bank New York aracılığı ile SWIFT üzerinden gerçekleştirilen USD bazında para transferlerinde göstermiş olduğu %97,7 oranındaki hatasız işlemleri nedeniyle layık görüldü.

Bilindiği gibi, dünya genelinde Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarında 70'ten fazla ülkede yaklaşık 1500 civarında şubesi ile faaliyette bulunan Standard Chartered Bank, STP Mükemmellik Ödülü'nü, havale hacminin büyük olduğu piyasalarda hesap muhabirliği hizmeti sunduğu para birimlerinde yapılan transferlerdeki operasyonel mükemmeliyeti teşvik etmek amacıyla vermektedir.

Click