Kuveyt Türk’ün % 100 iştiraki “KT Bank AG” Almanya’da faaliyetlerine başlıyor

03.02.2015

Click

Kuveyt Türk’ün % 100 iştiraki “KT Bank AG” Almanya’da faaliyetlerine başlıyor

23.03.2015

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Almanya’da bankacılık hizmetleri sunmak için Alman Federal Bankacılık Düzenleme Kurumu Bafin’den lisansını aldı. Lisans ile birlikte Almanya’da faizsiz bankacılık iş modeline göre çalışan ilk banka hizmete girmiş oluyor.

 

Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık prensiplerine ve esaslarına göre Almanya’da bankacılık hizmeti vermek üzere Alman Federal Bankacılık Düzenleme Kurumu’na (Bafin) yaptığı başvuru sonucunda lisansını aldı. Alınan bu tam teşekküllü lisans ile Kuveyt Türk, Almanya’da fon toplama ve fon kullandırım işlemleri için lisans alan ilk katılım bankası oldu. Alman yasal otoritesi Bafin ile faizsiz bankacılık yasal mevzuatı üzerine uzun süredir çalışan Kuveyt Türk, bu lisansla birlikte Almanya’yı faizsiz esaslarda bankacılık modeli ile ilk kez tanıştırmış olacak.

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yüzde 100 iştiraki olarak KT Bank AG adıyla kurulan ve merkezi Frankfurt am Main’da bulunacak banka; güvenilir, kaliteli, süratli ve kullanıcı dostu hizmetlerini 1 Temmuz 2015 itibariyle müşterilerine sunmaya başlayacak. KT Bank AG, ülkedeki tüm özel ve ticari müşterilere faizsiz bankacılık esaslarına uygun ürün ve finansal hizmetler sunacak.

 

“KT Bank AG; etik, yenilikçi ve sosyal sorumluluk sahibi bir banka olacak”

 

Kuwait Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Abdulmohsen Al-Marzouq, “Kuwait Finance House olarak, etik, yenilikçi ve sosyal sorumluk sahibi bir katılım bankası olma misyonuyla KT Bank AG’nin yanında olacağız” dedi. Al-Marzouq; 4 milyondan fazla Müslüman’ın yaşadığı Almanya’da öncelikli potansiyel hedeflerinin bu grup olduğunu, ancak hizmet kalitesi ve iş modellerine ilgi duyan diğer tüm potansiyel müşterilere de ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Uluslararası bankacılık hizmetleri veren bir kuruluş olarak yurtiçinde ve yurtdışında büyümeye devam ettiklerini belirten Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan; “Katılım Bankacılığı sektörü uluslararası düzeyde büyüme gösteriyor. Bu süreçte Almanya’da, iştirakimiz KT Bank AG gibi bir katılım bankasına izin verilmesini önemli bir irade olarak görüyor ve bunu yerel otorite açısından değerli bir inovasyon olarak değerlendiriyoruz. Sosyal sorumluluk sahibi bankalara olan ihtiyacın farkında olan bizler, katılım bankacılığı sektörünün çok büyük uluslararası büyüme performansı göstermesi nedeniyle Almanya’da büyük bir potansiyel olduğunu düşünmekteyiz. Değerlerimizle bağdaşan kapsamlı ve düzenli olarak güncellenen ürün ve hizmet portföyümüzle KT Bank AG’nin kategorisinde Almanya’da ilk tercih edilen finans kurumu olacağına inanıyoruz. Amacımız; Almanya’da yaşayan ve katılım bankacılığı iş modeliyle buluşmak isteyen tüm müşterilere ihtiyaç duydukları hizmet ve ürünleri sunmak. Almanya’da attığımız bu adım, hem bizler hem de Almanya için bir dönüm noktası olacaktır” dedi.

 

KT Bank AG şube ağını genişletmeyi hedefliyor

 

KT Bankın yönetimini Türkiye ve Almanya’da uzun süredir bankacılık tecrübesi olan Kemal Ozan ve Torsten Lüttich birlikte üstleniyor.

 

Tam teşekküllü bankacılık lisansını alarak Almanya’daki çalışmaları için ihtiyaç duydukları resmi şartları yerine getirdiklerini belirten KT Bank AG Genel Müdürü Kemal Ozan, “Önümüzdeki yıllarda Almanya pazarında büyük çaplı yatırımlar planlıyoruz. Bu kapsamda faizsiz bankacılık prensiplerine uygun finans ürünlerinden oluşturulan bir portföy kurulmasını, şube ağının genişletilmesini ve müşterilerimize yenilikçi ve teknolojik hizmet kanallarından ulaşılmasını hedefliyoruz” dedi.

 

Lisansın alınmasının ardından KT Bank AG, Almanya’nın önemli şehir ve merkezlerinde şube ağını genişletme sürecine de resmen başlayacak. Bankanın öncelikli hedefleri arasında, tüm dünyada geçerli olan faizsiz bankacılık esaslarına uygun geniş bir ürün ve hizmet portföyü oluşturmak bulunuyor.

 

KT Bank AG hakkında daha detaylı bilgi almak için www.kt-bank.de'yi ziyaret edebilirsiniz.

 
 
Click

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanlarında Kar Oranlarını Düşürdü

03.02.2015

Click

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanlarında Kar Oranlarını Düşürdü

03.02.2015

Kuveyt Türk konut finansmanı kar oranını yüzde 0,81’e, araç finansmanını ise yüzde 0,94’e düşüren yeni bir kampanya başlattı.

Kuveyt Türk, müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun finansman desteklerini sunmaya devam ediyor. Banka, konut finansmanında yüzde 0,81, araç finansmanında ise yüzde 0,94 'den başlayan düşük kar oranlı kampanya ile konut ve araç sahibi olmak isteyen herkese avantajlı seçenekler sunuyor.

Kuveyt Türk düşük kâr oranlı araç finansman desteği ile sıfır araç sahibi olmak isteyenlere 12, 24, 36 ve 48 ay vade seçenekleri sunarken 24 aya kadar vadeli ödeme planlarında 0,94 kâr oranına kadar avantajlı finansman desteği sağlıyor. Konut finansmanında da 36 ay vadede 0,81, 60 ay vadede 0,83 ve 120 ay vadede 0,86 kâr oranları ile ödeme planı hazırlanabiliyor. Kaskosunu ve kredili hayat sigortasını Kuveyt Türk nezdinde gerçekleştirenler bu kampanya dahilinde düşük kar oranlı finansman seçeneklerinden yararlanabiliyor.

Kuveyt Türk, internet sitesinde verdiği hesaplama tablosu ile müşterilerine en uygun kar oranlarını inceleme ve taksit planları ile geri ödemelerini hesaplama imkanı sunuyor. Ayrıca ürün ve hizmetlerle ilgili her türlü soru ve detaylı bilgiye en yakın Kuveyt Türk şubesinden ya da 444 0 123 / 0850 251 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'nden ulaşılabilir.

 
 
Click

Finansaltuketici.gov.tr Tanıtım Videosu

19.01.2015

Click

Finansaltuketici.gov.tr Tanıtım Videosu

19.01.2015

 
 
Click

2015 Ürün ve Hizmet Ücretleri Hakkında

09.01.2015

Click

2015 Ürün ve Hizmet Ücretleri Hakkında

09.01.2015

Bankamız ürün ve hizmet ücretlerinde “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usül ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in 7. Maddesi kapsamında, 08.02.2015 tarihinden geçerli olmak üzere TÜİK tarafından açıklanan yıllık TÜFE endeksi artış oranının 1,2 katını (%8,17 X 1,2 = %9,8) aşmayacak şekilde artış yapacaktır.

İlgili değişik hakkında 30 gün öncesinden bildirim yapılmakta olup tüketicilerin değişiklik gününden itibaren 15 gün süre ile vazgeçme hakkı bulunmaktadır.

Vazgeçme hakkının kullanılması halinde bankamızın ürün veya hizmeti vermeyi durdurma hakkı saklıdır. Finansal tüketicinin ürünü kullanmaya veya hizmeti almaya devam etmesi hâlinde değişikliğin kabul edildiği varsayılır.

 
 
Click

Kuveyt Türk ARGE Merkezi’ne “İnovasyon Ödülü”

12.12.2014

Click

Kuveyt Türk ARGE Merkezi’ne “İnovasyon Ödülü”

12.12.2014

 
Ödül
 

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe 25 yılı geride bırakan Kuveyt Türk, 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezi Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde ARGE ve inovasyon çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, “Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma" temasıyla Ankara’da yapılan zirvede 164 Ar-Ge Merkezi içerisinde İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü.

 

Ödül törenine Kuveyt Türk’ü temsilen Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar katıldı. Bankanın ödüle layık görülmesine ilişkin bir konuşma yapan Gündebahar, “Kuveyt Türk ARGE Merkezi son zamanlarda ortaya koyduğu, bankacılık sektöründe inovasyon oluşturacak işlerle hem ülkemizde hem de uluslararası platformlarda övgüye değer görülüyor. Bugün bu değerli zirvede ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Tüm Ar-GE Merkezi çalışanlarımıza vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyor; tüm ortaklarımıza ve danışmanlarımıza da katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Gündebahar, Ar-Ge yatırımlarının dünya ekonomisinde Türkiye’nin prestijini artırmada ve kalkınmayı sağlamada önemli olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Faal Ar-Ge merkezlerinin sektörel dağılımına bakıldığında bankacılık ve finans sektörünün payının yüzde 2 olduğunu görüyoruz. Bu konuda yapacak daha çok iş var. Kuveyt Türk olarak sektörümüze katkılarda bulunmaya devam edeceğiz.”

Ödüller, 2023 vizyonu çerçevesinde atılan önemli adımlar ile Türkiye’nin yenilikçi alandaki potansiyelini harekete geçirmek adına veriliyor. Ödüller ayrıca, katma değeri ve teknolojik düzeyi yüksek ürünler üreten firmaların Ar-Ge, yenilik ve girişimcilik faaliyetlerini teşvik ediyor.

 
 
Click

Kuveyt Türk’ün Büyümesi Kredi Notlarına Yansıyor

10.12.2014

Click

Kuveyt Türk’ün Büyümesi Kredi Notlarına Yansıyor

10.12.2014

 
 

Türkiye’de katılım bankacılığında 25 yıldır faaliyet gösteren Kuveyt Türk, istikrarlı büyümesini sürdürürken bu başarı uluslararası kuruluşlarının değerlendirmelerine de yansıyor. Uluslararası İslami Derecelendirme Kuruluşu (IIRA) ve Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Kuveyt Türk’ün kredi notlarını açıklarken bankanın istikrarına vurgu yaptı.

IIRA, Kuveyt Türk’ün ulusal notlarını “AA-(tr)/A1+(tr)” (Çift A Eksi / A Bir Artı)’dan “AA(tr)/A1+(tr)” (Çift A / A Bir Artı)’ya yükseltirken uluslararası ölçekteki notlarını ise, yerel para birimi notu “BBB/A3” (Üç B / A Üç) ve yabancı para notunu “BBB-/A3” (Üç B Eksi / A Üç) olarak teyit etti.

Öte yandan Fitch, Kuveyt Türk’ün uzun vadeli kredi notlarını yabancı para cinsinden ´BBB´ ve yerel para cinsinden “BBB+” olarak teyit etti.

IIRA: “Kuveyt Türk’ün finansal konumu güçlü”

IIRA, sürekli büyümenin Kuveyt Türk’ün mevcut konumu için sağlam zemin yarattığını belirtirken bankanın varlıkların kalitesinin, kârlılık ve sermaye göstergelerinin de sağlam niteliklerini koruduğuna değindi. IIRA, Kuveyt Türk’ün Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük katılım bankası olduğunu belirtti.

Kuveyt Türk’ün çeşitlilik taşıyan ve büyüyen bir mevduat tabanının avantajlarından yararlandığını belirten IIRA, açıklamasında bankanın her zaman sağlam bir likidite tamponuna sahip olduğunu da vurguladı. Kuruluş, perakende mevduattaki yüksek oranı, Kuveyt Türk’ün piyasa ile iç içe olduğunun işareti olarak yorumladı.

Fitch: “Kuveyt Türk’ün görünümü istikrarlı”

Fitch, yaptığı değerlendirmede Kuveyt Türk’ün istikrarlı görünümde olduğunun altını çizdi. Fitch açıklamasında, Kuveyt Türk’ün yabancı para cinsinden uzun vadeli notunun Türkiye´nin BBB olan ülke tavanı notu ile sınırlandığını, BBB+ olan yerel para cinsinden uzun vadeli notunun da ülkenin risklerini hesaba kattığını belirtti.

2007 – 2013 yılları arasında bankacılık sektörü yüzde 20, katılım bankacılığı sektörü yüzde 28 büyürken Kuveyt Türk yıllık ortalama yüzde 37’lik büyüme oranı ile en hızlı büyüyen bankalardan biri olma unvanına sahip. Kuveyt Türk’ün bu performansı uluslararası kuruluşların da dikkatini çekiyor.

 
 
 
Click

Kuveyt Türk’e Bonds & Loans’tan 'Yılın En İyi Faizsiz Sermaye Piyasası İşlemi' Ödülü

14.11.2014

Click

Kuveyt Türk’e Bonds & Loans’tan 'Yılın En İyi Faizsiz Sermaye Piyasası İşlemi' Ödülü

14.11.2014

 
 

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe 25 yılı geride bırakan Kuveyt Türk, Türkiye sermaye piyasaları endüstrisinin en önemli ödüllerinden biri olan Bonds & Loans’ın 'Yılın En İyi Faizsiz Sermaye Piyasası İşlemi’ ödülüne layık görüldü. Bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenlenen ödül töreni, prestijli finans ve yatırım etkinlikleri düzenleyen Global Financial Conferences’ın ev sahipliğinde, geçtiğimiz gün Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşti.

Finans sektörünün önemli temsilcilerinin yarıştığı 2014 Türkiye Bonds & Loans organizasyonunda, Kuveyt Türk 2014 Haziran ayında gerçekleştirdiği sektörün yeni benchmark işlemi olan 500 milyon USD’lik kira sertifikası (sukuk) ihracı ile aday gösterilmişti. Rekabetçi bir getiri oranı ile fiyatlanmasına rağmen yatırımcıların yoğun ilgisinden dolayı 6,5 kat fazla talep ile karşılaşmıştı. İhraca Körfez bölgesinden, Avrupa’dan ve Asya’dan 170’ten fazla uluslararası yatırımcı ilgi göstermişti. Kuveyt Türk’ün yatırımcı tabanının oldukça iyi çeşitlendirildiğinin bir göstergesi olarak satışın ülkeler bazında dağılımı Körfez Ülkeleri: %45, İngiltere:%20, Asya: %17, İsviçre: %12, Diğer Avrupa Ülkeleri: %5, Diğer Ülkeler: %1 şeklinde gerçekleşmişti. Emsalleri ile kıyaslandığında ikincil piyasalarda daha likit ve daha dar marjlarla işlem gören bu kira sertifikası, Türkiye’den gerçekleşecek yurt dışı ihraçlar için yeni bir gösterge olma özelliği ile ön plana çıkmıştı.

Ödüle hak kazanan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nı temsilen törene Kurumsal ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Ahmet Albayrak katıldı. Ödülü alan Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Albayrak, “Bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyduk. Ödül getiren bu işlemi gerçekleştiren tüm ortaklarımıza ve danışmanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye sermaye piyasası için önemli gece

Türkiye'nin en önemli iş adamlarının bir araya geldiği ve sektörde yaşanan önemli gelişmelerin konuşulduğu ödül töreninin açılış konuşmasını video yayını ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yaptı. 2008 yılından itibaren Türkiye sermaye pazarının etkileyici bir büyüme kaydettiğini belirten Babacan, pazarın desteklenmesi için hükümetin attığı adımlara da değindi.

 
 
 
Click

Kuveyt Türk’ün 2014 üçüncü çeyrek net kârı yüzde 20 artış ile 284 Milyon TL oldu

13.11.2014

Click

Kuveyt Türk’ün 2014 üçüncü çeyrek net kârı yüzde 20 artış ile 284 Milyon TL oldu

13.11.2014

 
 

Katılım bankacılığı sektöründe Türkiye’deki 25. yılını dolduran Kuveyt Türk, yılın başından beri sürdürdüğü başarılı performansını yılsonuna doğru artırarak devam ediyor. Kuveyt Türk 2014 yılının üçüncü çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre net kârını yüzde 20 artırarak; 284 milyon TL net kâr elde etti.

Kuveyt Türk, 2014 yılının üçüncü çeyreğinde toplam aktiflerini 2013 yılsonuna oranla yüzde 27 artırarak 32 milyar 768 milyon TL’ye çıkartırken, öz varlıklarını da yüzde 28 artırarak 2 milyar 948 milyon TL’ye yükseltti. Toplanan fonlarda yine aynı döneme oranla yüzde 26 artış sağlayarak 21 milyar 518 milyona TL’ye ulaşan Kuveyt Türk, fon kullanımında yüzde 27 artış gerçekleştirerek 21 milyar 165 milyon TL’lik fon kullandırdı.

Yıl boyunca sürdürülen istikrarlı ve güçlü büyümeyi yılın sonuna yaklaşırken de koruduklarını belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk, toplam şube sayısını bugün itibariyle yurtdışındaki 2 şubesi de dâhil olmak üzere 300’e, toplam çalışan sayısını da 5048’e yükseltti. Sağlam bankacılık ilkesiyle yeni yılda sürdüreceğimiz bankacılık faaliyetleriyle sektördeki lider konumumuzu sürdüreceğimize ve reel ekonomimize sağlam destekler vermeye devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

 
 
 
Click

Kuveyt Türk’te Araç Finansmanınız Hazır

20.10.2014

Click

Kuveyt Türk’te Araç Finansmanınız Hazır

20.10.2014

 
 

Kuveyt Türk, düşük kâr oranlı araç finansmanıyla araç sahibi olmak isteyenlere destek oluyor.

Finansman destekleriyle sektörde konumunu sağlamlaştıran Kuveyt Türk, araç finansmanında da adından söz ettirecek adımlar atmaya devam ediyor. Kuveyt Türk düşük kâr oranlı finansman desteği ile araba sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyor.

Kuveyt Türk, ekim sonuna kadar devam edecek olan düşük kâr oranlı araç finansman desteği ile sıfır araç sahibi olmak isteyenlere, kaskosunu Kuveyt Türk üzerinden gerçekleştirerek, 24 ay vadeli 0,96 ve 48 ay vadeli 0,99 kâr oranıyla cazip finansman desteği sağlıyor. Yanı sıra banka, yüzde 30’den başlayan peşinat oranlarıyla 5 yaşa kadar ikinci el araç satın almak isteyenler için de benzer avantajlar sunuyor. Yine kaskosunu Kuveyt Türk nezdinde gerçekleştiren ve İkinci el araç sahibi olmak isteyenlere bu kampanya dahilinde 24 ay vadede 0,99, 48 ay vadede ise 1,02 kâr oranıyla finansman desteği veriyor .

Kuveyt Türk, internet sitesinde verdiği hesaplama tablosu ile müşterilerine en uygun kâr oranlarını inceleme ve taksit planları ile geri ödemelerini hesaplama imkanı sağlıyor. Ürün ve hizmetlerle ilgili her türlü soru ve detaylı bilgiye en yakın Kuveyt Türk şubesinden ya da 444 0 123 / 0850 251 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'nden ulaşılabilir.

 
 
 
Click

Kuveyt Türk En Yüksek TL Tutarlı Sukuk İhracını Gerçekleştirdi

09.10.2014

Click

Kuveyt Türk En Yüksek TL Tutarlı Sukuk İhracını Gerçekleştirdi

09.10.2014

 
 

Kuveyt Türk, portföyündeki finansal kiralama varlıkları, Hazine kira sertifikası ile emtia murabahasını birlikte kullanarak yerli yatırımcıya tek seferde satılan en yüksek tutarlı TL Sukuk (kira sertifikası) ihracını gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk, nitelikli yerli yatırımcıya satılan en yüksek tutarlı Sukuk ihracını gerçekleştirdi. Piyasaların oldukça dalgalı olduğu bir dönemde gerçekleşen ihraçta, rekabetçi bir maliyetle kaynak sağlayan Kuveyt Türk, 91 günlük ihracında yıllık yüzde 9,16, 175 günlük ihracında ise yıllık yüzde 9,95 getiri oranı sağlayarak Sukuk piyasasındaki güçlü konumunu sağlamlaştırdı.

Portföy yönetim şirketleri, yatırım şirketleri ve yatırım fonlarından olduğu kadar nitelikli bireysel müşterilerden de kayda değer talep gören ihraçta Kuveyt Türk ek satış hakkını kullanmasıyla 150 milyon TL’lik bir kira sertifikası satışı gerçekleşti.

Sukuk ihracında görülen yüksek taleple ilgili Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan şu açıklamaları yaptı: “Öncülük etmenin yenilikçilikle mümkün olduğuna inancımızla başarılı bir ilke imza attık. Söz konusu ihracı yerel piyasada ilk defa kullanılan bir yapı ile gerçekleştirdik. Türk Lirası cinsinden yapılan ihraçlarda ilk defa finansal kiralama varlıkları, Hazine Kira Sertifikası ile emtia murabahasını birlikte kullanarak bir kira sertifikası ihracı gerçekleştirilmiş olduk. Yatırımcılar Kuveyt Türk’e olan güvenlerini ve Kuveyt Türk’ün her vadede riskini alma iştahlarını bir kez daha gösterdiler. Her seferinde daha başarılı yerel ve uluslararası Sukuk ihraçları gerçekleştirmeyi hedefleyerek katılım bankacılığı sektörünün gelişimine katkıda bulunacağız” dedi.

Türk bankacılık sektörü ihraçlarını değerlendiren Kurumsal & Yatırım & Uluslararası Bankacılık ve Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Ahmet ALBAYRAK “Kendi ihracımızı sektör gelişmeleri ile kıyasladığımızda; 175 gün vadeli işlemimizde gösterge oranlar üzerine 61 puan ek getiri sağlayarak gerçekleştirdiğimiz ve 91 günlük işlemimizde ise gösterge oranlarının bile altında kaldığımız göze çarpıyor. Gerçekleştirdiğimiz ihraç, nitelikli yerli yatırımcılar nezdinde çok fazla ilgi gördü ve gelecek ihraçlarda büyüme vaat etti. Kuveyt Türk, 1 milyar TL’lik ihraç tavanı çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde kira sertifikası ihraçlarına devam edecektir” diye konuştu.

 
 
 
Click

Bankamıza "Yılın Web Sitesi” ve “Yılın İnternet Bankacılığı" Ödülü

09.09.2014

Click

Bankamıza "Yılın Web Sitesi” ve “Yılın İnternet Bankacılığı" Ödülü

09.09.2014

Ödül
 
 

İki dalda aday olarak katılıp derece aldığımız yarışmanın ödül töreni 13 Temmuz’da Singapur’da gerçekleşmiştir. Aday olduğu iki dalda da internet site ve şubemiz “Website of the Year” ve “Online Banking Initiative of the Year” yani “Yılın Web Sitesi” ve “Yılın İnternet Bankacılığı” ödüllerine layık görülmüştür. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 
 
 
Click

Katılma Hesaplarında Yapılan Değişiklik Hakkında

08.09.2014

Click

Katılma Hesaplarında Yapılan Değişiklik Hakkında

08.09.2014

 

Döviz katılma hesapları ve ara dönem kar payı ödemeli katılma hesaplarına ilişkin kar paylaşım havuzları 08.09.2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncellenmiştir. Detaylı bilgiye aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.

 
 
 
TL KATILMA HESAPLARI KÂR PAYLAŞIM ORANLARI
HESAP TÜRÜ AÇILIŞ BAKİYESİ-ALT BAKİYE 1 AYLIK 3 AYLIK 6 AYLIK 1 YILLIK 1 YILDAN UZUN
30-31 GÜN 32-91 GÜN 92-180 GÜN 181-364 GÜN 366-999 GÜN
KLASİK 250-250 75-25 76-24 78-22 80-20 82-18
GÜMÜŞ 50.000-35.000 80-20 81-19 83-17 84-16 86-14
ALTIN 250.000-175.000 82-18 83-17 85-15 87-13 90-10
PLATİN 750.000-600.000 85-15 86-14 88-12 90-10 92-8
PLATİN+ 1.500.000-1.250.000 90-10 90-10 91-9 92-8 93-7
USD-EURO KATILMA HESAPLARI KÂR PAYLAŞIM ORANLARI
HESAP TÜRÜ AÇILIŞ BAKİYESİ-ALT BAKİYE 1 AYLIK 3 AYLIK 6 AYLIK 1 YILLIK 1 YILDAN UZUN
30-31 GÜN 32-91 GÜN 92-180 GÜN 181-364 GÜN 366-999 GÜN
KLASİK 250-250 60-40 61-39 63-37 67-33 70-30
GÜMÜŞ 50.000-35.000 65-35 66-34 68-32 72-28 75-25
ALTIN 250.000-175.000 67-33 68-32 70-30 75-25 80-20
PLATİN 750.000-600.000 70-30 71-29 73-27 77-23 82-18
PLATİN+ 1.500.000-1.250.000 75-25 76-24 78-22 80-20 85-15
ALTINA ALTIN KATILMA HESAPLARI KÂR PAYLAŞIM ORANLARI
HESAP TÜRÜ AÇILIŞ BAKİYESİ-ALT BAKİYE 3 AYLIK 6 AYLIK 1 YILLIK
91 GÜN 180 GÜN 364 GÜN
ALTINA ALTIN 10 GR 85-15 85-15 85-15
TL ARA DÖNEM KAR PAYI ÖDEMELİ KATILMA HESAPLARI
HESAP TÜRÜ AÇILIŞ BAKİYESİ-ALT BAKİYE 1 AY 3 AY 6 AY 1 YIL
31 GÜN 93 GÜN 186 GÜN 372 GÜN
ALTERNATİF 20.000-10.000 85-15 86-14 88-12 92-8
YATIRIM 150.000-75.000 90-10 90-10 91-9 93-7
USD-EURO ARA DÖNEM KAR PAYI ÖDEMELİ KATILMA HESAPLARI
HESAP TÜRÜ AÇILIŞ BAKİYESİ-ALT BAKİYE 1 AY 3 AY 6 AY 1 YIL
31 GÜN 93 GÜN 186 GÜN 372 GÜN
ALTERNATİF 20.000-10.000 70-30 71-29 73-27 82-18
YATIRIM 100.000-50.000 75-25 76-24 78-22 85-15

Click

Kuveyt Türk Altın Bankacılığında 2. Sırada

20.08.2014

Click

Kuveyt Türk Altın Bankacılığında 2. Sırada

20.08.2014

Kuveyt Türk Katılım Bankası, altın bankacılığında dikkat çekici bir büyüme gösterdi. Bankaların 2014 yılı 2. dönem bağımsız denetim raporlarına göre altın hesaplarıyla Kuveyt Türk, tüm bankalar arasında yüzde 11,11 pazar payı elde ederek 2. sıraya yükseldi. Katılım bankaları arasında yine altın hesaplarıyla yüzde 50,60 pazar payına ulaşarak liderliğini pekiştirdi.

Kuveyt Türk’ün 2014 yılında Temmuz sonu itibariyle topladığı altın miktarı 1,2 tona ulaştı. Kampanya süresince aylık ortalama 1200 kişiden ortalama 160 kg altın toplandı. Şimdiye kadar Altın Günü kampanyasına 40 binden fazla kişi katıldı, 7,5 ton altın ise yastık altından ekonomiye kazandırıldı.

Türkiye altın bankacılığı pazarındaki ikincilik konumuna büyük gayretler neticesinde ulaşan Kuveyt Türk’ün bankacılık ürünlerine talep, yatırımcıların altına duyduğu güvenden ve ilgiden dolayı her geçen gün artarak devam ediyor. Kuveyt Türk, altın bankacılığı ürünlerini çeşitlendirmesine hız katarak, sağlam yatırım aracı olan altına sağlam koruma vadediyor, bu anlamda mevcut ürün ve hizmetlerini geliştiriyor ve aralarına yenilerini katmayı hedefliyor.

Kuveyt Türk’ten Altın Bankacılığında Yenilikçi Ürünler

Kuveyt Türk, altın bankacılığında istikrarlı büyümesinde gücünü, düzenli tasarrufu yatırıma çevirme anlayışından ve yenilikçi altın ürünleri geliştirmesinden alıyor. Müşterilerinin ihtiyacını gözeterek sunduğu en yeni ürünlerinden 24 ayar olan 1 gr ve 1,5 gram altınlar tüm Kuveyt Türk şubelerinden ve ATM’lerinden satılıyor. Tüm kredi kartları ile 1 gram altın satın alınabilen bir mobil uygulama olan “Altın Gönder” sayesinde ise Facebook üzerinden de altın gönderimi yapılabiliyor. Gönderilen altınlar tüm şubeler ve ATM’lerden temin edilebiliyor.

 
 
Click

Kuveyt Türk’ün 2014 yılı ilk 6 aylık net karı yüzde 20 artış ile 175 milyon TL oldu

08.08.2014

Click

Kuveyt Türk’ün 2014 yılı ilk 6 aylık net karı yüzde 20 artış ile 175 milyon TL oldu

08.08.2014

al-marzouq

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’deki 25. yılında istikrarlı ve güçlü bir büyüme tablosu çizerek sektördeki konumunu sağlamlaştırmaya devam ediyor. 2014 yılının ilk 6 ay karlılık verilerini açıklayan Kuveyt Türk, geçen yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 20 artırarak 175 milyon TL’ye yükseltti.

Kuveyt Türk, 2014 yılının ilk yarısında toplam aktiflerini 2013 yıl sonuna oranla yüzde 18 artırarak 30 milyar 511 milyon TL’ye çıkartırken, öz varlıklarını da yüzde 24 artırarak 2 milyar 854 milyon TL’ye yükseltti. Toplanan fonlarda yine aynı döneme oranla yüzde 15 artış sağlayarak 19 milyar 637 milyona TL’ye ulaşan Kuveyt Türk, fon kullanımında yüzde 13.5 artış gerçekleştirerek 18 milyar 895 milyon TL’lik fon kullandırdı.

Sağlam bankacılık anlayışından gelen istikrarlı büyümenin 2014 yılının ilk yarısında da sürdüğünü belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk olarak sektöre örnek teşkil eden yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyor, gelecek hedeflerimize doğru sağlam adımlar atıyoruz. Sermaye arttırımı ve karlılık artışı, bankamızın istikrarlı ve güçlü büyüme kaydettiğinin en önemli göstergeleri. Bugün itibariyle toplam şube sayımızı 287’e, toplam çalışan sayımızı da 4867’e yükseltmiş büyük bir bankayız. Türkiye’deki 25. yılımızın son yarısında da sektörümüze değer katacak adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.

 
 
Click

Ana Ortağımız Kuwait Finance House’un 2014 İlk Yarı Net Kârı; 54.5 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

23.07.2014

Click

Ana Ortağımız Kuwait Finance House’un 2014 İlk Yarı Net Kârı; 54.5 Milyon Kuveyt Dinarı Oldu

23.07.2014

al-marzouq

Kuwait Finance House Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Al –Marzouq, 2014 yılının ilk altı ayında mevduatta %4 ve toplam aktiflerde %11 varlık büyümesi gerçekleştiğini söyledi.

Kuwait Finance House’un 2014 yılı ilk altı aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Al-Marzoug, net kârın 2013 ilk altı aylık dönemine göre % 10 artış ile 54.5 milyon Kuveyt Dinarı olduğunu ifade ederken, toplam aktif büyüklüğün 16.7 milyar Kuveyt Dinarına ulaştığını bildirdi.

 
 
Click