Gram Altın, banka hesabı yerine fiziki altına yatırım yapmak isteyen ya da elindeki altınları bankada değerlendirmek isteyen tasarruf sahiplerine alternatif yatırım imkanı sunmaktadır.

1, 1.5, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gram seçenekleri ve İstanbul Altın Rafinerisi güvencesiyle basılan Kuveyt Türk altınları tüm şubelerimizde satılmaktadır.

Elinizde bulunan altınlar, kuyumcular aracılığıyla İAR sertifikalı gram altınlarına dönüştürülebilir. Bu altınları, bankamızda Altına Altın Katılma hesabında değerlendirerek hem kendiniz kazanabilir hem de ekonomiye destek olabilirsiniz.

Özellikleri

24 ayar saf fiziki altın alım satım işlemleri, herhangi bir hesaba ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebileceği gibi şubedeki Türk Lirası, Amerikan Doları ve Altın hesabından da kolayca gerçekleştirilebilir.
Satın alınan Kuveyt Türk altınları ve İstanbul Altın Rafinerisi sertifikalı diğer altınlar, paketi deforme olmadığı sürece tüm şubelerimizde geri alınır ve istenildiği zaman kuyumcularda bozdurulabilir.
Gram Altınlarımızı, İstanbul Altın Rafinerisi damgası olması nedeniyle, sadece banka şubelerimizden değil, isterseniz kuyumculardan da bozdurabilirsiniz.
Gram Altınlar fiziken Altın, TL, Dolar hesaplarından ya da kasadan alındığında belirli miktarlarda komisyon tahsil edilir.

 
Avantajları

Gram Altınlar bankamızda hesaba yatırılabilmektedir. Altın Depo ve Altına Altın Katılma Hesabına Gram Altın yatırabilir veya çekebilirsiniz.
Diğer fiziki altın yatırım ürünlerine nazaran işçilik maliyeti minimum seviyededir.
İster bankamızda ister kuyumcularda bozdurabilirsiniz.