Business Plus Kart

Tanıtım

Business Plus, işletmelerin günlük alımlarını finanse edebilmek ve kendi nakit akışlarına göre ödeme planları oluşturmalarına olanak sağlamak amacıyla, taksit ve/veya vade yapabildikleri, şirketlere özel bir kredi kartıdır.

İşletmelerin alımlarını taksitlendirme ve/veya vadelendirme imkanı sağlar.

Avantajlar
 • Business Plus yurtiçi ve yurt dışındaki MasterCard ve VISA logolu tüm iş yerlerinde geçerlidir.
 • Üye iş yeri şartı olmadan, tek çekim olarak yapılan işlemlerin, işlem yapıldığı anda taksitli ve/veya ileri vadeli ödemeli şeklinde vadelendirilmesini sağlar.
 • Kart limitinin %10’u ve en fazla 10.000 TL ye kadarlık kısmı ile takastaki çeklerin ödemesi gerçekleştirilebilir.
 • Otomatik fatura ödeme talimatı verilebilir.
Taksit ve Ödemesiz Dönem
 • Vadelendirme işlemi 3 değişik şekilde yapılabilmektedir. Böylece işletmeler, ödeme planlarını nakit akışına en uygun hale getirebilirler.

  - Tek çekim olarak yapılan işlemler taksitli ödenebilir. Kuveyt Türk ödemeyi peşin yaparken, kart sahibi ödemeyi Kuveyt Türk’e taksit taksit yapar. Böylece, peşin fiyat üzerinden indirim alma imkanı da olur.

  - Ödemeler ileri bir vadeye ötelenip, tek ödeme şeklinde gerçekleştirilebilir.

  - Ödemesiz dönemli taksitler belirlenebilir. İlk aylarda ödeme yapılmayıp, tutar sonraki aylara bölünebilir.

 • Taksitlendirme veya vadelendirme işlemi için üye iş yeri şartı aranmaz. Yurtiçi ve yurt dışında tüm işlemler vadelendirilebilir.
 • Ödemesiz dönem ay sayısı 6, toplam dönem sayısı 12 aya kadar tanımlanabilir. Taksit ve ödemesiz dönem sayısının toplamı 12’yi aşamaz.
 • Önemli olan yapılacak işlemin hangi şartlarda vade veya taksit yapılacağının işlem yapılmadan önce belirlenmesidir.
 • İstenen ödemesiz dönem ve taksit sayısının harcama yapmadan önce 444 0 123 Çağrı Merkezi veya internet şubesi kanallarıyla belirlenmesi gerekmektedir.
 • Yapılan işlemler her zaman tek çekim olmakla birlikte işlemler yapıldığı anda vadelendirme yapılmakta ve toplam maliyet SMS ile bildirilmektedir.

Business Plus ile kontör, vergi, fatura, akaryakıt, sigorta ödemeleri ve kuyumcu mağazaları hariç tüm harcamalarınızı rahatlıkla vadelendirebilirsiniz.

Business Plus ile taksitlendirilebilecek minimum tutar 300 TL’dir. 300 TL’nin altındaki işlemler tek çekim olarak yansımaktadır.

Çek / Vergi Ödemesi

Geçmiş dönemlerde keşide edilmiş ve ödemesi gelmiş çekler veya vergiler, Business Plus kart limitinin %10 u ve en fazla 10.000 TL ye kadarlık bir kısmı dahilinde ödenebilmektedir. Cari hesapta yeterli bakiye bulunmaması durumunda Business Plus ile ödeme gerçekleştirilir. Bu ödemeler için enflasyon farkı alınmaktadır. Enflasyon farkı hesaplaması için aşağıdaki formül kullanılmaktadır.

Enflasyon Oranı = (12 aylık TÜFE + 12 aylık ÜFE)/(2*12)

Ödenecek Tutar = Ödenecek Tutar = [(Hesap Kesim Tarihi-İşlem Tarihi)*Enflasyon Oranı*Çekilen Tutar]/ [30*100]

Taksit
Taksit Sayısı Vade Farkı (Vergiler Dahil) Ödemesiz Dönem Sayısı Vade Farkı (Vergiler Dahil)
1 - 1 %1.35
2 %2.04 2 %2.73
3 %2.72 3 %4.12
4 %3.41 4 %5.53
5 %4.10 5 %6.96
6 %4.79 6 %8.41
7 %5.49    
8 %6.19    
9 %6.89    
10 %7.60    
11 %8.31    
12 %9.02